رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی گفت: به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی(ع) مسابقه «قرآن ناطق ۷» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شجاع اظهار داشت: به همت واحد محافل و مسابقات اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی مسابقه «قرآن ناطق 7» ویژه اربعین حسینی در حرم رضوی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مسابقه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده است، ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات‌ دین مقدس اسلام و از بزرگترین درس‌های عاشورای حسینی است. در این مسابقه قرآنی تلاش کردیم تا شرکت‌کنندگان را بیشتر با این فریضه الهی آشنا کنیم.

شجاع با اشاره به اینکه در این مسابقه سوالاتی از سوره‌های لقمان، توبه، آل عمران، اعراف با محتوای اصول و روش‌های امر به معروف و نهی از منکر طراحی شده است، افزود: علاقه‌مندان فرصت دارند تا 6 آبان ماه در این مسابقه شرکت کنند و پاسخنامه خود را به واحد محافل مسابقات دارالقرآن تحویل دهند.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی تصریح کرد: همچنین به مناسبت اربعین حسینی مسابقات قرآنی دیگری همچون «آفتاب طوس»، «درحریم نور»، «در محضر قرآن 7»، «از قرآن بپرس 7»، «ریحانه النبی(س)» ویژه گروه‌های مختلف سنی در حرم رضوی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: