مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: با انعقاد موافقتنامه بین شهرداری این کلانشهر و وزارت نفت( شرکت بهینه سازی مصرف سوخت) 147 واگن قطارشهری به خطوط مترویی مشهد اضافه می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، کیانوش کیامرز افزود: دیشب موافقتنامه طرح افزایش سه هزار دستگاه واگن به ناوگان مترویی کشور با حضور وزیر نفت بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداریهای کلانشهر دارای خطوط مترویی منعقد شد که شهرداری مشهد نیز جزو آنها بود .

وی بیان کرد: طبق این موافقتنامه به منظور تامین منابع ارزی برای خرید ناوگان و تجهیزات قطارشهری به ازای جابجایی هر مسافر ٨/٩ سنت به شهرداری پرداخت می ‌شود که دورنمای خوبی برای درآمد پایدار شهرداریها است.

او با اشاره به جابجایی روزانه 170 هزار مسافر در خطوط 1 و 2 قطارشهری مشهد خاطرنشان کرد: این قرارداد شامل جابجایی مسافر توسط واگنهای جدید می شود که با توجه به وجود ایستگاه مشترک بین خطوط 1و 2 قطارشهری مشهد تلاش می کنیم قرارداد مذکور شامل جابجایی مسافر در هر 2 خط شود.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه حدود هشت سال است که به دنبال انعقاد چنین قراردادی هستیم اظهار امیدواری کرد تا 2 ماه آینده این موافقت نامه عملیاتی شود.

خط یکم قطارشهری مشهد به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 130 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.

مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، پانزدهم بهمن 94 به پایان رسید و اسفند سال 95 مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند پارسال نیز با بهره برداری 2 کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی بهره برداری و در سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهوری به مشهد اتصال این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی افتتاح شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: