مدیر کل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ۳ هزار روحانی اقدامات فرهنگی دهه پایانی صفر را در طول مسیر زائرین پیاده انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید حمید موسوی در نشست خبری برنامه های دهه پایانی ماه صفر در مشهد اظهار کرد:۳ هزار روحانی زن و مرد برای انجام اقدامات فرهنگی در دهه پایانی صفر امسال طول مسیر، مبدا و مقصد زائران را همراهی خواهند کرد و هماهنگی لازم برای تولید و توزیع محصولات فرهنگی برای این پیاده روی نیز انجام شده است .

وی افزود:پارسال ۴۰۰ هزار نفر زائر پیاده و سه و نیم میلیون نفر زائر غیرپیاده در دهه پایان صفر وارد مشهد شدند و امسال پیش بینی می شود این رقم افزایش یابد و در این راستا امسال تصمیم گیری شده است حرکت زائران پیاده از نقطه خاصی آغاز شود و نقاطی برای این منظور تعیین شده است.

مدیر کل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: شعار امسال دهه پایانی صفر«همراه با امام در برابر دشمنان»است و باید با استفاده از ظرفیت این پویش عظیم مذهبی توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

وی گفت:در شرایط خاصی در عرصه بین المللی قرار داریم و علاوه بر  فشارهای سیاسی و اعتقادی در معرض فشارهای اعتقادی و دینی نیز قرار داریم که نمونه آن را چندی قبل در خصوص هجمه هایی که به زائران عراقی وارد شد شاهد بودیم.

موسوی تاکید کرد: از سال ۹۴ حوزه معاونت زیارت در استانداری خراسان رضوی ورود جدی به مباحث حوزه زیارت امام رضا با همکاری دستگاه های مختلف نظیر آستان قدس و شهرداری مشهد داشته ایم.

وی بیان کرد:تلاش ما به عنوان دستگاه اجرایی ترویج پیاده روی دهه پایان صفر نیست و موضوع بحث اعتقادی است که سیاست برای توسعه آن بر عهده علماست، وظیفه دستگاه های اجرایی مدیریت شرایط موجود و ارائه خدمات به زائران پیاده است.

مدیر کل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:دستگاه های مختلف نظیر  استانداری، آستان قدس و شهرداری مشهد اقداماتی خوبی در خصوص ساماندهی زائران دهه پایانی صفر برنامه ریزی کرده اند که تلاش می شود هماهنگی لازم بین دستگاه های مختلف انجام شود.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: