مسئول بیمارستان سیار رضوی در عراق از آغاز به کار بیمارستان تخصصی صحرایی رضوی در مسیر نجف به کربلا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، احسان اکبری در جمع خبرنگاران با اعلام آغاز به کار بیمارستان تخصصی صحرایی رضوی در مسیر نجف به کربلا اظهارکرد: بیمارستان سیار رضوی برای دومین سال متوالی به دستور تولیت آستان قدس رضوی در مسیر کربلا به نجف برپا شده و به ارائه خدمات پزشکی عمومی و تخصصی به زائران پیاده اباعبدالله (ع) می پردازد.

وی افزود: این خدمات به مدت هشت روز در این مسیر ارائه می شود و زائران می توانند از اول آبان تا روز اربعین خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت کنند.

مسئول بیمارستان سیار رضوی در کشور عراق خاطرنشان کرد: در این بیمارستان علاوه بر ارائه خدمات عمومی پزشکی،اتاق عمل،داندانپزشکی، آزمایشگاه و دیگر بخش های مورد نیاز نیز قرار دارد تا کمبودی در ارائه خدمات به زائران وجود نداشته باشد. 

اکبری تاکید کرد: در کاروان سلامت رضوی ۲۰ پزشک عمومی و متخصص در رشته های مختلف و ۸۰ پرستار، کمک پرستار و نیروهای اجرایی و خدماتی حضور دارند و در صورت نیاز اقدامات لازم را به انجام می رسانند.

مسئول بیمارستان سیار رضوی در عراق بیان کرد: سال گذشته به ۳۰ هزار زائر پیاده  اربعین حسینی در مسیر پیاده روی خدمات پزشکی اراده شده که امسال پیش بینی شده این تعداد به ۲ برابر افزایش یابد. 

وی اظهار کرد: در مراسم اربعین حسینی سال گذشته ۱۰ عمل جراحی به دلیل تصادف، حملات آپا ندیس و سوختگی در محل بیمارستان سیار رضوی به انجام رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: