معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برخی می‌خواهند این‌گونه وانمود کنند که جوانان امروز دین‌گریز شده‌اند، در صورتی که جوانان ما همچنان تشنه محبت و معارف هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام علی تقوی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد مشهد، اظهار داشت: به‌نظر می‌رسد در فضای تدریس در دانشگاه آنچه که می‌تواند محور قرار گیرد، رفتار و منش یک معلم است و حجت‌الاسلام مهدوی علاوه بر داشتن نیروی جوانی دارای ویژگی بارز اخلاق، منش و حضور عالمانه در فضای دانشگاهی است.

وی افزود: شاید ما کار معلمی و تبلیغی انجام می‌دهیم، ولی اثربخش بودن کار ما در دستان فرد دیگری است، چنانچه در فضای دانشگاهی که دانشجویان تشنه محبت و معارف هستند، این‌گونه رفتار شود، نتیجه‌بخش است. چنانچه سلوک رفتاری محور کار قرار گیرد ما می‌توانیم چند برابر شدن اثر کار خود را ببینیم.

تقوی با اشاره به اینکه نباید ضعف خود را به‌پای جوانان بنویسیم، گفت: برخی می‌خواهند این‌گونه وانمود کنند که جوانان امروز دین‌گریز شده‌اند، در صورتی که جوانان ما همچنان تشنه معارف هستند.

وی اضافه کرد: جوانان انقلابی کمتر از گذشته نیستند و ما باید در شیوه‌های کار دینی و تبلیغی خود تجدیدنظر کرده و با مقتضیات زمانه، خود را تغییر دهیم.

تقوی با اشاره به اینکه تبلیغ دین تنها وظیفه طلبه‌ها نیست، بلکه همه معلمان این وظیفه را بر دوش دارند، گفت: سلوک اخلاقی  بزرگ‌ترین کار تبلیغی است و یک معلم و طلبه در تیررس نگاه جوان است، به‌همین دلیل باید بر رفتار خود توجه کنیم. چنانچه سلوک رفتاری داشته و اساتید و معلمان نانوشته‌های کتاب‌ها را در کلاس‌ها تدریس کنند، این موضوع می‌تواند با نکات دقیق و کوتاه خود دانشجویان را به سمت خود جذب کند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: