مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی هفته جاری 20 سامانه جدید ثبت تخلف رانندگی در راههای شریانی استان تحویل این اداره کل شد و هم اکنون شمار این سامانه ها در خراسان رضوی به 123 سامانه عدد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ابراهیم نصری افزود: در راستای طرح تجهیز راههای شریانی به سامانه های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی تا پایان سال جاری شمار این سامانه به 141 دستگاه افزایش می یابد.

وی گفت: سامانه ها با تحویل و نصب 40 دوربین در جاده های سبزوار ـ اسفراین، سبزوار ـ بردسکن، بجستان ـ فیض آباد، گناباد ـ قاین، گناباد ـ فردوس و نشتیفان ـ قاین مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با بیان اینکه تخلفات سرعت در استان تحت کنترل کامل است افزود: ارتقاء تجهیزات سامانه های ثبت تخلف جاده مشهد - تهران مطابق برنامه ریزی در دست اقدام است. تا پایان سال عملیات بهسازی و بهره برداری آنها تکمیل خواهد شد.

خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن راه روستایی است. با وجود سالانه بیش از 25 میلیون تردد در جاده های استان هر سال شش هزار تصادف دارای کروکی در این جاده ها رخ می دهد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: