8 تشکل دانشجویی مشهد خطاب به‌اعضای شورای شهر مشهد نامه‌ای ارسال کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، 8 تشکل دانشجویی مشهد خطاب به‌اعضای شورای شهر مشهد نامه‌ای ارسال کردند.

در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی

اعضای محترم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس 

سلام علیکم 

اکنون که شورای اسلامی شهر مشهد طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در آستانه انتخاب شهردار جدید است، فرصت را مغتنم می‌دانیم تا با ذکر نکاتی انتخاب اصلح را پیش رویتان قرار دهیم.

شما نمایندگان شورای اسلامی شهری هستید که می‌تواند با بروز ظرفیت‌های فرهنگی خود، بسترساز ظهور هویت اسلامی_ ایرانی باشد.

مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و این ویژگی در طول تاریخ سبب شکل‌گیری هویتی ماندگار شده که در سازه‌های تاریخی آن هویدا است.

در سالی که گذشت با ظرفیت‌سوزی، بُعد فرهنگی مشهد دچار بی‌مهری‌هایی شد که امید داریم در دوره شهردار جدید تکرار نشود.

تخریب آثار تاریخی همچون «مسجد حوض مَعجردار و خانه سیدان» به‌بهانه ساخت و سازهای غیراصولی و بی‌توجه به‌ظرفیت گردشگری آنها، نشان از نگاه لیبرالی و سرمایه معاشانه شهردار فعلی دارد که این نگاه سبب شده عده‌ای روز به‌روز زیر چرخ‌های توسعه خُرد شوند و به‌جای توسعه گسترده خدمات شهری، حاشیه‌نشینی مدام توسعه یابد.

اگر به‌جای اینکه شعار «کار ناقص را تمام نمی‌کنم» شعارشان بر مبنای رفع مشکلاتی بود که مردم و شهر از آن رنج می‌برند، آن وقت شاید برای رفع آلودگی هوا و ترافیک شهری در امر تسهیل وسایل حمل و نقل عمومی بر می‌آمدند نه آنکه با به‌تعویق انداختن راه‌اندازی خط ۲مترو که آماده افتتاح بود به‌مدت یک سال، به‌دنبال کارنامه‌سازی برای خود باشند.

و اما نکته مهم دیگر که امید داریم تکرار نکنید، انتخاب کردن شهردار از اتاق بازرگانی است؛ چراکه شهر را مثابه یک سرمایه کلان می‌بیند، منتهی نه از آن جهت که سودش را برای افزایش رفاه شهروندان به‌کار ببندد بلکه شهر را میدان ساخت و سازی برای انباشت سرمایه‌های شخصی خود می‌داند، از آن جهت که در بدو ورود خودروی لوکس مختص تردد مهمانان ویژه را تبدیل به‌ماشین شخصی خود می‌کند.

قطعا خوی اشرافی‌گری در شهرداری پایتخت فرهنگی ایران، دردی از مشکلات شهروندان مرتفع نکرد، بلکه بی‌تدبیری در امر امرار و معاش کاسبان اطراف حرم مطهر که بن‌بستی یک شبه به‌نام خط۳ BRT را رقم زد، نتیجه همین طبع است.

امروز کشور تشنه ورود جوانان تازه نفسی است که بارها آمادگی خود را برای به‌دست گرفتن سکان عرصه‌های مدیریتی کشور اعلام کرده‌اند. 

وضع قانون بازنشستگی فرصت خوبی را برای وارد میدان کردن نسل جوان با اهداف و اندیشه‌های نو فراهم می‌کند، نسلی که آموخته کار تیمی رمز موفقیتی در به‌کارگیری ظرفیت‌ها‌ است. 

نه اینکه حتی با امتناع از حضور در جلسات شورا یکه تازی کنند و به‌سبک رجل کارگزار آنقدر مردم را کم رنگ ببینند که حاضر نباشند، در حتی یک نشستی خبری با مردم سخن بگویند و خود را مالک اموال بیت‌المال بدانند تا آنجا که روزنامه مردمی شهرآرا که باید معرف توانمندی‌ها و ارائه ظرفیت‌های مردم مشهد باشد و ضعف‌ها را به‌مسؤولان و مدیران شهری گوشزد کند، به‌اختیار تام خود درآورند تا تیتر یک آن تیتر صفحه اینستاگرام آقای شهردار باشد.

اما اصرار ماندن جناب شهردار در این سِمَت چیزی جز تداوم این رویکرد غلط نیست که مشهد و مردمانش را دستمایه رسیدن به‌قدرت صرف و انباشت‌هایی بادآورده می‌کند.

مشهد سکوی پرتاب به‌سوی امیال برخی مدیران نیست‌ و اگر این مسیر بیشتر ادامه یابد، مردم این گوی و میدان را از آنها که این امانتِ خدمت را به‌دست‌شان سپرده‌اند پس می‌گیرند.

آنچه در حال حاضر شورای شهر باید به‌آن اقدام کند، انتخاب فردی فارغ از نقاط ضعف مذکور است تا ان شاءالله خسارت ضعف‌ها و فرصت‌سوزی‌های ایامی که گذشت مرتفع شود.

قطعا دانشجویان مومن انقلابی تکرار اشتباهات که بوی خیانت به‌شهرمان را می‌دهد تحمل نمی‌کنند و هم صدا با مردم اقدام جدی‌تری را در پیش می‌گیرد. 

والسلام علی من تبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد  

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور

جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه منتظری

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

جامعه اسلامی دانشگاه منتظری

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: