معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز درمان رایگان زائران پیاده رضوی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: این طرح تا 19 آبان ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دکتر شاپور بدیعی افزود: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و ایام سوگواری به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) زائران بسیاری از داخل و خارج استان در قالب کاروان زائران پیاده راهی مشهد می شوند.

وی اظهار داشت: بر اساس هماهنگی ‌های انجام شده زائران پیاده که دارای فرم ارجاع ستاد هماهنگی بهداشت و درمان زائرین پیاده استان هستند ، از خدمات بستری و اقدامات درمانی رایگان در تمام سطوح در بیمارستانهای زیر پوشش بهره‌ مند خواهند شد.

وی گفت: تمام پایگاههای اورژانس 115 جاده ای و شهری، بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی استان و شهر مشهد، آمادگی کامل برای خدمات رسانی به هرگونه حادثه احتمالی در این رابطه را دارند.

بدیعی افزود: اورژانس های بیمارستان های استان خراسان رضوی، بخش های بالینی و اتاق های عمل با تامین کادر پزشکی و پرستاری و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز برای ارائه خدمات درمانی به زائران پیاده آماده هستند.

به گفته سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع)، پارسال 401 هزار و 738 زائر پیاده در دهه آخر صفر به مشهد مقدس وارد شدند که در بین آنان عده ای از کشورهای آفریقایی، افغانستان و پاکستان و برخی کشورهای آسیایی نیز حضور داشتند.

 

 

به نقل از ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: