دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: عنصر معنویت باید در بسته سوغات این استان و مشهد در نظر گرفته و این بسته برای سه سطح از مشتریان تعریف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مژگان ثابت تیموری روز یکشنبه در 'همایش طراحی بسته بندی سوغات ویژه خراسان رضوی' در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود: این سه سطح از مشتریان شامل گردشگران ایرانی داخلی، گردشگران عرب زبان و گردشگران خارجی غیر عرب زبان است.

وی ادامه داد: همچنین بسته سوغات خراسان رضوی باید برای پنج سطح درآمدی قابل خرید باشد تا تمامی اقشار بتوانند از آن استفاده کنند.

دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: موضوع سوغات و تهیه بسته سوغات از پارسال به درخواست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی این استان به کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی سپرده شد. از آن زمان کارگروه سوغات ذیل کمیسیون گردشگری و خدمات و با شرکت هنرمندان فعال حیطه گردشگری، صنایع دستی و سوغات شکل گرفت.

و افزود: در این چارچوب نشستهای متعدد با نمایندگان مجلس و معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار و در نهایت این جمع بندی حاصل شد که برند خراسان رضوی و مشهد برای تمام کسانی که از این شهر و استان بازدید کرده اند ماندگار بماند.

او ادامه داد: بسته سوغات علاوه بر کالایی که در آن قرار می گیرد باید ارزش افزوده ایجاد کند و نیز باید شامل تمام اقلام سوغات اصلی مشهد و خراسان رضوی باشد. بسته باید بگونه ای طراحی شود که در کنار خشکبار و گوهرسنگ کالاهای دیگری هم در آن جای گیرد و کالای معنوی و متبرک هم درون آن قرار گیرد و با رعایت همه این جوانب بسته نهایی طراحی شده به عنوان برند سوغات خراسان رضوی معرفی شود.

 

 

به نقل از ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: