رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارندگی در 24 شهرستان این استان که از روز یکشنبه هفته جاری آغاز شده است تا روز سه شنبه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور افزود: بارندگی دیروز بیشتر نیمه شمالی این استان را فرا گرفته بود که امروز و فردا بیشتر در مناطق شرقی و جنوبی رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: در این مدت بیشترین بارش باران در حوالی مشهد شامل طرقبه و گلمکان و بین 35 تا 40 میلی متر گزارش شده است.

وی گفت: پس از آن شهرستان های فریمان، قوچان، سرخس و کلات با بیش از 30 میلی متر بارندگی بیشترین بارش را داشته اند.

قاینی پور افزود: بارندگی در شهر مشهد طی این مدت حدود 27 میلی متر گزارش شده است.

وی اظهار داشت: میانگین دمای استان که طی 2 روز اخیر 20 درجه سلسیوس افت داشت امروز چند درجه افزایش یافته اما هوای سرد تا آخر هفته جاری در استان ماندگار است.

وی بیشینه دمای دیروز مشهد را 9 درجه سلسیوس عنوان کرد و گفت: بیشینه دمای مشهد برای امروز و فردا به ترتیب 13 و 15 درجه پیش بینی می شود.

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: همزمان با فعالیت سیستم بارش زا که تا روز سه شنبه هفته جاری در این استان ادامه دارد، وزش باد در برخی نقاط استان شدید پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: پدیده مه گرفتگی که از شب گذشته در خراسان رضوی جریان دارد امشب نیز بطور گسترده در این استان رخ خواهد داد که به ویژه در نواحی و جاده های کوهستانی کاهش دید را به دنبال دارد.

هواشناسی خراسان رضوی طی روزهای اخیر با صدور اطلاعیه های مختلف نسبت به وقوع آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها بر اثر بارندگی هشدار داده بود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: