مسوول بنیاد فرهنگی-اجتماعی افغانستانی های مقیم ایران از برپایی موکب استقبال از زائران افغانستانی زیارت اربعین در اردوگاه شهید کاوه مشهد خبر داد.

سید ثارالله ظهوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اظهار کرد: امسال دومین سال متوالی است که اقدام به‌برپایی موکبی برای زائران افغانستانی زیارت اربعین در مشهد کرده‌ایم.

مسؤول بنیاد فرهنگی- اجتماعی افغانستانی های مقیم ایران، افزود: هم اکنون در اردوگاه شهید کاوه مشهد مقدس در حال خدمت به زائران افغانستانی عزیزی هستیم که از کشور افغانستان به اینجا می آیند و به سمت عتبات عالیات مشرف می شوند.

وی با اشاره به اینکه این موکب سال گذشته به ۱۶ هزار زائر افغانستانی خدمت‌رسانی کرده؛ بیان کرد: در هفته اخیر حدودا 3 هزار و 600 زائر در این موکب اسکان و پذیرایی شده اند و یک هفته دیگر هم روند خدمات رسانی به زائرین از سوی این موکب ادامه خواهد داشت.

ظهوری با تقدیر از همکاری های مثبت آستان قدس رضوی و سپاه امام رضا (ع) در اسکان و تامین وعده غذایی زائران، ادامه داد: هم‌اکنون در این موکب ۲۵۰ خادم با مسوولیت های رسانه ای، اجرایی و فرهنگی مشغول خدمت‌رسانی به‌زوار اربعین هستند که حدود ۲۰ نفر از این افراد ایرانی و مابقی افغانستانی‌های مقیم ایران هستند.

مسؤول بنیاد فرهنگی- اجتماعی افغانستانی های مقیم ایران یادآور شد این موکب هر ساله 10 روز قبل از اربعین برپا و تا چند روز بعد از اربعین حسینی فعالیت می کند، گفتنی است از نظر کمیتی خدام بیشتری نسبت به سال گذشته در این موکب به زائرین خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه این موکب امسال آمادگی پذیرایی 30 تا 40 هزار زائر را دارد، افزود: پیش بینی می شود تا بعد از اربعین حسینی همین تعداد زائر در این موکب اسکان و پذیرایی شوند.

ظهوری در پایان با اشاره به عناوین غرفه های موجود در موکب استقبال از زائران افغانستانی زیارت اربعین، تصریح کرد:غرفه کودکان، غرفه شهداء و مقاومت، غرفه سازمان فضای مجازی سراج«ارائه نرم افزار و پخش انیمیشن های واقعیت مجازی VR»، دستگاه های سیار شارژ تلفن همراه و غرفه ارائه محصولات فرهنگی و زیارتی به زائرین بخشی از قسمت های متنوع این موکب است.

photo_2018-10-29_11-38-44

photo_2018-10-29_11-38-48

photo_2018-10-29_11-39-12

photo_2018-10-29_11-38-52

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: