نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: زائران پیاده خالص‌ترین افراد هستند و بی‌شک خدمت به آن‌ها واقعی‌ترین و باارزش‌ترین خدمت‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در جمع مدیران و خادمیاران طرح «خادمیاران رضوی»، ضمن ارج نهادن به این فعالیت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛ گفت: خدمت به زائران از مسائل مهم است چرا که خود حضرت رضا(ع) در زمان حیاتشان خدمت به مهمان را مقدم بر هر چیزی می‌دانستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه زائران پیاده خالص‌ترین افراد هستند و بی‌شک خدمت به آن‌ها واقعی‌ترین و باارزش‌ترین خدمت‌هاست؛ افزود: نکته مهمی که در جریان خدمت‌رسانی به زائران وجود دارد لزوم هماهنگی همه دستگاه‌ها به‌منظور جلوگیری از اصطکاک در جریان خدمت و سرگردانی زائران است.

وی تصریح کرد: در سال‌های قبل تعدد دستگاه‌ها در حاشیه‌شهر تجربه‌ شده و حضور نهادهای خدماتی مختلف باعث تعارض و دوگانگی در برخی حوزه‌ها و حتی اخذ نتایج منفی شدکه با ساماندهی و یکپارچه شدن مدیریت آن این مسئله حل شد.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه با ساماندهی خدمت‌رسانی در یک مجموعه مشخص، هم جریان‌های ضد فرهنگی عقب رانده می‌شوند و هم شرایط خدمات‌دهی بهتر می‌شود؛ خاطرنشان کرد: باید محور خدمات به زائران پیاده، آستان قدس رضوی باشد، چراکه نسبیت بیشتری با این حرکت دارد و مردم نیز اقبال بیشتری به‌قرار گرفتن زیر پرچم امام هشتم(ع) دارند، در این راستا دیگر نهادها مانند شهرداری می‌توانند به‌عنوان پشتیبان با این آستان همکاری کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خصوص استفاده از ظرفیت‌های مردمی در جریان خدمت به زائرین تصریح کرد: باید قائمه فعالیت با جریانی باشد که تا انتهای کار همراه و خدمتگزار مردم است و سایر افراد حول محور این گروه ساماندهی شوند.

وی با بیان اینکه بدون شک خادمی امام رضا(ع) صرفاً بر اساس یک حکم نیست که از جانب کسی صادر شود، خادمی افراد را باید شخص امام هشتم(ع) قبول کند؛ تصریح کرد: نکته دوم نیز بحث اخلاص و عشق در خدمت‌رسانی به زائرین است که اگر این عشق نباشد، مقبول درگاه حضرت نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: