فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت:ملت ما در اوج عزت و استقلال بوده و هیچ کشوری بر سرنوشت این مردم نمی‌تواند حاکمیت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری ظهر دیروز در مراسم هشتمین یادواره سرداران و ۳۱ شهید شهر زواین کلات اظهارکرد: مردم ایران اسلامی طی ۴۰ سال گذشته و در جریان نهضت امام  در مقاطع مختلف به زیبایی ثابت کردند که تمام مولفه‌های مربوط به شهدا را پیاده سازی کرده‌ وهمواره از کربلا الگو گرفته اند.

وی افزود: مردم برای حفظ نظام، محرم و صفر را گرامی داشته‌اند و تنها به عرض ارادت اکتفا نکرده و  به میدان مبارزه نیز شتافتند و با تقدیم شهدا در عمل ثابت کردند که آن مسیر را ادامه می‌دهند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: امروز عزت‌مندی مردم و نظام نتیجه آموزه های کربلا و فداکاری رزمندگان بوده و باید آنها را قدر بدانیم و تحت تاثیر عملیات روانی دشمنان قرار نگیریم. 

نظری تاکید کرد: ملت ما در اوج عزت و استقلال  بوده و هیچ کشوری بر سرنوشت این مردم نمی‌تواند حاکمیت داشته باشد و در حوزه علمی نیز  مرزها و خاکریزها یکی پس از دیگری در حال فتح شدن است. 

وی در ادامه بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که هدف تمامی شهدا یک هدف بلندو بزرگ و معنوی بوده و آن حفظ اسلام است؛ همان چیزی که امام حسین(ع) و شهدای کربلا برای زنده ماندن آن در آن مقطع از تاریخ جان‌های خود را تقدیم کردند و شهدای ما نیز در همان مسیر و با همان هدف به شهادت رسیدند. 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت:خط شهادت از ابتدای تاریخ اسلام به وجود آمده و در این مسیر حق و حقانیت تا ابد ادامه خواهد داشت و البته ممکن است فراز و نشیب باشد اما این جریان قطع نشده و تاکنون نیز ادامه پیدا کرده است.

نظری خاطرنشان کرد:اگر شهدای کربلا و عاشورا نبودند قطعا امروز ما اسلامی در اختیار نداشتیم که بخواهیم مسیرش را طی کنیم وباید بدانیم خون شهید و راهش مهمترین ارزش نظام مقدس اسلامی است.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: