رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: سردی هوا تا روزهای میانی هفته آتی در این استان ادامه دارد. طی این مدت کمینه دمای هوا در بیشتر مناطق شمالی خراسان رضوی به زیر صفر می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور افزود: میانگین دمای هوا در خراسان رضوی به ویژه دمای شبانه طی روزهای آینده روند کاهشی خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس بیشینه دمای امروز هوای مشهد 9 درجه سلسیوس پیش بینی شده که روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری به 11 و هشت درجه می رسد. کمینه دیشب دمای هوای مشهد پنج درجه سلسیوس بود که به تدریج کاهش یافته و برای روز شنبه آتی دو درجه زیر صفر پیش بینی شده است.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین گفت: بارشهای باران که از روزهای ابتدایی هفته جاری در استان آغاز شده تا اواخر وقت امشب در نواحی جنوبی و شرقی ادامه دارد.

وی افزود: 16 شهرستان خراسان رضوی از دیشب تاکنون شاهد بارش باران بوده اند. در این مدت بیشترین حجم بارش از شهرستانهای بجستان و کاشمر به ترتیب با 13 و هشت میلیمتر گزارش شده است. همچنین طی این مدت در مشهد سه میلیمتر باران بارید.

قاینی پور گفت: پدیده مه همراه با کاهش دید طی ساعات شب و بامداد تا پایان هفته جاری در برخی از مناطق خراسان رضوی به ویژه جاده های کوهستانی رخ می دهد.

فریمان با کمینه دمای پنج درجه سلسیوس و سبزوار با بیشینه دمای 17 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی طی 24 ساعت گذشته بوده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: