دادستان کل استانبول در بیانیه‎ای می‎گوید که جسد جمال خاشقجی پس از خفه شدن قطعه قطعه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دادستان کل استانبول روز چهارشنبه در بیانیه‎ای اعلام کرد که تمهیدات قتل خاشقجی از پیش آماده شده بوده است.

وی با اشاره به اینکه نشست با دادستان کل عربستان نتیجه‎ای در بر نداشته است تاکید کرد: خاشقجی خفه شده و جسدش قطعه قطعه شده است.

دادستان کل استانبول در بخش دیگری از این بیانیه می‎گوید: جسد خاشقجی پس از کشته شدن وی و بر اساس طرحی که از پیش تعیین شده بود قطعه قطعه شده است.

این بیانیه می‎افزاید که با وجود تعهد دادستان عربستان به پاسخگویی به پرسش‎های ترکیه اما وی از این کار خودداری کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز روز چهارشنبه به نقل از یک مقام آنکارا نوشت: ترکیه نسبت به اراده عربستان برای همکاری صادقانه در زمینه پرونده خاشقجی ابراز تردید می‎کند.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان، سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان روز شنبه ۲۰ اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌ شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد.

دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری "فوت" کرده و ۱۸ شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: