سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) آخرین وضعیت ورود کاروان‌های زائران پیاده به مشهد را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسین رضایی در خصوص آخرین وضعیت ورود کاروان‌های زائران پیاده به مشهد اظهار کرد: از پانزدهم تا بیستم صفر یعنی تا اربعین، تعداد کل زائران پیاده‌ای که وارد مشهد شدند ۳هزارو۵۵۳ نفر بوده است که از این تعداد ۲۷۲۵ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی افزود: همچنین، از جاده قوچان ۲۴۸۰ نفر، از جاده نیشابور ۲۵۸ نفر و از جاده سرخس ۸۱۵ نفر زائر وارد شدند.

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) ادامه داد: از روز اربعین نیز ۲۰ ایستگاه صلواتی ما فعال شده‌اند که جمع ایستگاه‌های فعال‌شده تا امروز به ۶۰ عدد رسیده است. همچنین، بیش از ۱۵ هزار خدمت‌گزار در روز اربعین، طی مراسم معنوی با حضور حضرت آیت‌الله سیدان لباس خدمت به تن کرده‌اند که این عزیزان تا پایان ماه صفر در ۲۲ گروه خدمتی در ستاد جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده، خدمت‌رسانی به زائران را صورت می‌دهند.

رضایی عنوان کرد: ۱۶۰ زائر پیاده در قالب چهار کاروان از استان گلستان وارد خراسان شمالی شده‌اند و ایستگاه‌های شب‌خواب مرکزی شیروان، شاهچراغ شیراز و نیز ایستگاه اصفهانی‌ها در مسیر جاده قوچان فعال شده است.

وی افزود: کاروان‌ها تقریبا از یکشنبه وارد حوزه مشهد می‌شوند؛ در ضمن ۱۸ کاروان در روز چهارشنبه این هفته از بردسکن، شهرهای شهرآباد، کاظم‌آباد، جلال‌آباد، خرم‌آباد و طاهرآباد به سمت مشهد حرکت کردند که فاصله ۳۰۰ کیلومتری تا مشهد را ۱۰ روزه طی می‌کنند. همچنین، روز گذشته هم ۳۰۰ نفر زائر پیاده از بزنگان سرخس وارد مشهد شدند.

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده امام رضا(ع) ضمن تاکید بر لزوم هماهنگی کاروان‌های زیارتی با ستاد خدمتگزار برای حرکت به سمت مشهد تصریح کرد: مدیران کاروان‌های زیارتی ما بدون هماهنگی با ستاد جمعیت خدمتگزار به مسیر حرکت نکنند؛ به این دلیل که اگر بدون هماهنگی حرکت کنند، شاید امکانات ما در جاده جوابگو نباشد. لذا به جهت تامین محل اسکان، تامین تغذیه زائران، خدمات درمانی و غیره، حتما پیش از حرکت با ستاد جمعیت خدمت‌گزار به زائرین پیاده به شماره تلفن ۸۰۱۰ ۳۸۵۵ تماس حاصل نمایند.

وی خاطرنشان کرد: اولین کاروان ورودی به مشهد نیز یک کاروان ۵۰ نفره عراقی بودند که هفته گذشته وارد مشهد شدند. همچنین کاروان دیگری نیز از مهریز یزد که برای هفتمین سال پیاپی وارد می‌شوند که مسیر مهریز تا مشهد را پیاده حرکت می‌کنند. این کاروان نیز روز گذشته وارد شدند و چهار نفر بودند.

 

 

به نقل از ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: