با اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش، رانندگان سرویس مدارس فقط مجاز به سوار کردن چهار دانش‌آموز هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،  راننده دانش‌آموزان را هل می‌دهد و با فشار بیشتر، در عقب را می‌بندد. ۶نفر در صندلی عقب پراید سوار شده‌اند. وضعیت دانش‌آموزان ردیف جلو هم چندان مطلوب نیست. دو دانش‌آموز که درشت‌تر هستند، با زحمت زیاد روی صندلی جلو نشسته‌اند. ماشین را که روشن می‌کند، درها را قفل می‌کند و به‌راه می‌افتد تا خدای‌نکرده در راه اتفاق ناگواری نیفتد.

بسیاری از سرویس‌های مدارس، کمابیش همین وضعیت را دارند و با وجود اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش درباره اینکه رانندگان سرویس مدارس فقط مجاز به سوار کردن چهار دانش‌آموز هستند، همواره شاهد تکرار این تخلفات ازسوی رانندگان هستیم؛ تخلفاتی که معمولا خیلی هم مورد توجه مدیران و مسئولان مدارس قرار نمی‌گیرد و به‌راحتی تکرار می‌شود و گلایه شمار زیادی از اولیای دانش‌آموزان را به‌همراه دارد، چنان‌که از آغاز سال تحصیلی نیز اولیای دانش‌آموزان، بارها گلایه‌های خود را در این مورد با ما درمیان گذاشته‌اند.

رئیس انجمن اولیاومربیان آموزش‌وپرورش خراسان رضوی درباره این گلایه والدین به شهرآرا می‌گوید: از ابتدای سال تاکنون، هنوز شکایتی درمورد تعدد سرنشینان سرویس‌های مدارس به ما گزارش نشده است اما به‌دلیل وسعت کار سرویس مدارس، بی‌شک تخلفاتی در این زمینه صورت می‌گیرد و در همین راستا، بازرسان مشترک آموزش‌وپرورش و تاکسی‌رانی، بازرسی سرزده از سرویس مدارس را در نواحی مختلف مشهد آغاز کرده‌اند.

محمود قراول می‌افزاید: در تمام کلاس‌های توجیهی تاکسی‌رانی و آموزش‌وپرورش، به مدیران شرکت‌های سرویس مدارس برای رعایت قوانین اعلام‌شده درمورد حداکثر ظرفیت مجاز تأکید شده است.

قطع همکاری با ١١شرکت متخلف

وی با بیان اینکه با تخلفات شرکت‌هایی که قوانین یادشده را زیرپا بگذارند برخورد می‌شود، اظهار می‌کند: به‌دلیل تخلفات بی‌شمار در سال گذشته، آموزش‌وپرورش با ١١شرکت متولی سرویس مدارس، قطع همکاری کرده است و در سال جاری نیز هیچ‌گونه همکاری با شرکت‌های یادشده ندارد و سرویسی به آن‌ها واگذار نخواهد شد.

وی ادامه می‌دهد: بعد از تذکر به رانندگان و شرکت‌های متخلف، در مرحله بعدی، قطع همکاری و حذف از فهرست خدمات‌رسانی در دستورکار قرار خواهد گرفت.

قراول تصریح می‌کند: اولیای دانش‌آموزان درصورت مشاهده تخلف در سرویس‌دهی مدارس، به بازرسان آموزش‌وپرورش و تاکسی‌رانی گزارش دهند تا برخوردهای لازم در دستورکار قرار گیرد، ضمن اینکه برای راستی‌آزمایی شرکت‌های یادشده، بازرسی‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.

آن‌گونه که در آیین‌نامه سرویس‌های دانش‌آموزی مدارس(مصوبه هیئت‌دولت) آمده است، بسته به نوع تخلف، گواهی صلاحیت راننده متخلف به مدت یک سال توقیف خواهد شد و وی حق رانندگی در سرویس مدارس را نخواهد داشت.

 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: