مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه ستاد المپیک 2020 در این استان تا پایان آبان ماه تشکیل می‌شود؛ گفت: این اداره‌کل به‌منظور سرمایه‌گذاری روی ورزشکاران، استعدادیابی و حمایت از ورزشکاران برای رسیدن به‌بازی‌های المپیک باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، فرزاد فتاحی درخصوص بازی‌های المپیک گفت: معمولاً بزرگ‌ترین رویداد جهان را المپیک می‌شناسند و بعد از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی مهم‌ترین رقابتی است که ورزشکاران هر کشوری آرزوی حضور در آن مسابقات را دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: سی و دومین المپیک از ۳ تا ۱۹مرداد ماه ۱۳۹۹در ژاپن به‌میزبانی توکیو برگزار می‌شود و طبیعتاً ورزشکاران ایران برای حضور پررنگ در این رقابت‌ها تلاش‌های زیادی را برای کسب سهمیه انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: خراسان رضوی با توجه به‌حضور ورزشکارانش در دوره‌های مختلف المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی سابقه درخشانی دارد و نتایج خوبی را کسب کرده، اداره‌کل ورزش و جوانان استان به‌منظور سرمایه‌گذاری روی ورزشکاران، استعدادیابی و حمایت از ورزشکاران برای رسیدن به‌بازی‌های المپیک باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد.

فتاحی با بیان اینکه تا پایان ماه جاری ستاد المپیک 2020 تشکیل می‌شود؛ خاطرنشان کرد: بعد از بازگشت ورزشکاران از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی بهترین فرصتی که می‌توانستیم به‌دست بیاوریم، ایامی است که رقابت‌ها به‌پایان رسیده و ما باید از زمان نهایت استفاده را ببریم و جزو اولین استان‌های باشیم که در رابطه با المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ با این رویکرد که ورزشکاران خوب که شانس حضور در این رویداد را دارند، شناسایی و برنامه ریزی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: از همه هیات‌های ورزشی می‌خواهیم ورزشکارانی که شانس حضور در اردوهای ملی و کسب سهمیه را دارند به‌ما معرفی کنند تا با یک کار کارشناسی شده واجدین شرایط را انتخاب کنیم و برنامه‌های حمایتی را برای آنها اعلام کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از کارهایی که می‌توان انجام داد، ایجاد انگیزه در ورزشکاران است که قطعا خیلی از نیازهای اولیه آنها مانند حضور در اردوها، تغذیه، روانشناسی و تامین لوازم ورزشی در اولویت قرار می‌گیرد تا بتوانیم آنها را با آمادگی ذهنی و جسمی به‌مسابقات و اردوهای تیم ملی بفرستیم.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: