مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: سرویس دهی ناوگان قطار شهری در روزهای عزاداری پایان ماه صفر در این شهر افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، وحید مبین مقدم افزود: با توجه به حضور خیل عظیم زائران در ایام پایان ماه صفر در مشهد به منظور رفت و آمد راحت عزاداران سرویس دهی خطوط یکم و دوم ناوگان قطار شهری تا ساعت 24 ادامه دارد.

وی گفت: بر این اساس روزهای سه شنبه و چهارشنبه 15 و 16 آبان ماه سرویس دهی ناوگان قطار شهری مشهد از ساعت شش آغاز می شود و تا ساعت 24 ادامه می یابد. همچنین 17 آبان ماه مصادف با سالرز شهادت امام رضا(ع) سرویس دهی از ساعت شش تا 23 خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد افزود: سرویس دهی این ناوگان در روزهای تعطیل از ساعت هفت تا 22 است.

وی همچنین به عبور خط دوم ناوگان قطار شهری مشهد از میدان شهدا اشاره و بیان کرد: با توجه به آغاز سرویس دهی این خط از منطقه طبرسی و رسیدن آن به ایستگاه شریعتی خط یکم، زائران و مجاوران می توانند به منظور سهولت تردد این خط را برای جا به جایی برگزینند.

خط یکم قطارشهری مشهد به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 130 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند. مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، پانزدهم بهمن 94 به پایان رسید و اسفند سال 95 مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد. اواخر اسفند ماه پارسال نیز با بهره برداری از دو کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید و در سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی متصل شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: