رئیس نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: دلالان حوزه ساختمان خراسان رضوی مورد پیگرد قانونی و انتظامی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، محمدحسین شرکاء رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی اظهار داشت: با عنایت به اینکه اعتبار و حیثیت سازمان نظام مهندسی ساختمان در گرو عملکرد صحیح مهندسین متعهد دخیل در پروژه‌ها است، ضمن تعهد به رعایت مقررات ملی ساختمان، ضوابط معماری و شهرسازی و مصوبات ابلاغی از وزارت راه و شهرسازی، که آن هم در نهایت منجر به کیفیت قابل قبول در حیطه نظامات ساخت و ساز می‌شود، دست دلالان را کوتاه خواهیم کرد.

شرکا ادامه داد: متاسفانه اخیراً گروهی سودجو و دلال بدون داشتن هرگونه صلاحیت حرفه‌ای در محوطه و اطراف ساختمان نظام مهندسی ساختمان استقرار یافته که در جهت اخذ ارائه خدمات مهندسی با تخفیفات غیرقانونی و دقیقاً برخلاف مصوبه شورای سیاست گذاری استان تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد: این امر علاوه بر تنزل شئون حرفه‌ای جامعه مهندسی و همچنین خدشه دار کردن حیثیت نظام مهندسی، سبب می‌شود امنیت و سلامت ساکنان این گونه ساختمان‌ها به دلیل عدم انجام تعهدات حرفه‌ای به شدت مورد تهدید قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با اشاره و استناد به بند 5 ماده 15 قانون سازمان نظام مهندسی مصوب مجلس شورای اسلامی  و همچنین بند 5 ماده 73 آیین نامه اجرایی مصوب سال 1375 هیأت وزیران در جهت برخورد قاطع با دلالان عنوان کرد: سازمان می‌تواند از طریق مراجع ذی‌صلاح قانونی در زمینه برخورد با متخلفان اقدام کند که در این راستا، نامه‌ای به جناب آقای حق دادی سرپرست دادسرای شعبه 7 مشهد مقدس ارسال تا اقدامات بعدی از طرق قانونی و با صدور حکم قضایی صورت پذیرد. جدای از این اقدامات، از طریق شورای انتظامی سازمان نیز مجازات های انتظامی و انضباطی از درجه 3 تا 5 شامل حال متخلفین خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: