مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از برگزاری برنامه «شور محشر» و رونمایی از دیوان کامل افصح اشعراء میرزا عبدالجواد «جودی عنبرانی» در آستانه شهادت امام رضا(ع) توسط به‌نشر با همکاری شهرداری طرقبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان اینکه دیوان کامل افصح اشعراء میرزا عبدالجواد جودی عنبرانی به‌کوشش قاسم رفیعا با ویراستاری استاد محمد کاظم کاظمی گردآوری شده است؛ گفت: مراسم رونمایی از این اثر نفیس همراه با سوگواره الحان و نواهای مذهبی اقوام ایرانی سه شنبه 15 آبان ماه ساعت 11:30 در هتل ثامن واقع در ابتدای جاده طرقبه برگزار می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با اشاره به‌اینکه این مراسم با همکاری شهرداری و شورای اسلامی طرقبه و در آستانه شهادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود؛ خاطرنشان کرد: دیوان کامل«جودی عنبرانی» با شمارگان 500 نسخه در قطع رقعی با قیمت 800 هزار ریال توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است.

وی تصریح کرد: عبدالجواد جودی‌ خراسانی‌، متخلص‌ به‌‌«جودی‌ عنبرانی» از شاعران شیعه و مرثیه‌سرای‌ قرن‌ 13 هجری قمری و از اهالی محله عنبران طرقبه است که از همان ابتدا به‌علت علاقه به‌اهل بیت(ع)، به‌سرودن اشعار آیینی به‌ویژه واقعه عاشورا می‌پردازد که بیشتر آثار وی در همین زمینه است.

سعیدی با بیان اینکه نخستین دیوان وی در چاپخانه سنگی آستان قدس رضوی به‌چاپ رسیده و تاکنون نیز حدود چهار دیوان از اشعار این شاعر برجسته آیینی گردآوری شده است؛ تصریح کرد: آخرین نسخه از دیوان اشعار «جودی عنبرانی» به‌کوشش مهدی آصفی گردآوری شده است.

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) ادامه داد: مجموعه‌ای که روز سه‌شنبه هفته جاری توسط به‌نشر رونمایی می‌شود، کامل‌ترین اثری است که از افصح اشعراء میرزا عبدالجواد جودی عنبرانی با معیارهای نوین چاپ، نشر، ویرایش و به‌صورت پیراسته‌تر و بازخوانی مجدد توسط به‌نشر گردآوری شده است.

وی پرداختن به‌هویت تاریخی، معرفی شخصیت‌ها و مفاخر را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: اشعار و مرثیه‌های «جودی عنبرانی» از گذشته تا به‌امروز در مدح و منقبت اهل بیت(ع) توسط مداحان کشور در مجالس‌ حسینی‌ مورد استفاده قرار گرفته است که از جمله این اشعار می‌توان به‌مصرع معروف «برخیز که شور محشر آمد» اشاره کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: