راهپیمایی ۱۳ آبان در استان‌های مختلف کشور علاوه بر حضور باشکوه مردم میزبان برخی مسئولان ملی هم بود، چهره‌هایی که به تحریم‌های آمریکا واکنش نشان دادند و حضور همیشگی ملت در صحنه را ستودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مردم استان‌های مختلف کشور با حضور حماسی گسترده و پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» انزجار خود از استکبار را اعلام کردند. راهپیمایی کنندگان با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و با حمل پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با موضوع استکبارستیزی به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

بر اساس این گزارش، راهپیمایان مسیرهای راهپیمایی را با حمل دست‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی با مضمون «هیهات مناالذله»، «آمده‌ایم تا بگوییم آماده‌ایم»، «مرگ بر آمریکا»، «نسل علی‌اکبر، فداییان رهبر»، «حتی یک‌لحظه با آمریکا کنار نخواهیم آمد» و «ملت ما دشمن شماره یک خود را آمریکا می‌داند» طی کردند.

۱۳ آبان را اغلب به نام روز دانش‌آموز می‌شناسند و در اغلب موارد نیز دانش آموزان راهپیمایان این روز بزرگ هستند اما امروز نه فقط جمعیت دانش‌آموزی بلکه قاطبه مردم در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت داشتند.

ترک و کرد و لر و ترکمن و بلوچ ندارد، حضور آحاد ملت یکرنگ بود، از شمال و جنوب گرفته تا شرق و غرب، از خزر تا خلیج‌فارس، از هامون تا ارومیه، از زاگرس و البرز تا کویر ایران؛ همه شعار استکبار ستیزی بود و موج موج حضور ملت دریا شد.

مرد و زن، پیر و جوان، تمامی ادیان و قومیت‌های مختلف باوجود سردی هوا با حضور پرشور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ثابت کردند تا آخرین قطره خون خود پای آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و نظام ایستاده‌اند و حتی تشدید تحریم‌های ظالمانه نمی‌تواند خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد کند.

شیعه و سنی ندارد، این را مردمان خراسان جنوبی، گلستان، سیستان و بلوچستان و کردستان امروز فریاد زدند که هستند و پای آرمان استکبارستیزی انقلاب‌شان ایستاده‌اند. خوزستان و ایلام و کرمانشاه هم امروز صف به‌صف جبهه شد، مثل روزهای دفاع مقدس که گلوله گلوله دفاع بود و حالا هم سنگر به سنگر ایستاده‌اند و بودنشان را فریاد می‌زنند.

شعارشان «هیهات منا الذله» بود و آمده بودند تا به توصیه معمار کبیر انقلاب هرچه فریاد داشتند بر سر آمریکای بدعهد جنایتکار بزنند؛ آمدند تا بگویند ما با همین تحریم‌هایی که ما را از آن‌ها می‌ترسانید به قله‌های افتخار رسیدیم و بازهم به راهمان برای دستیابی جایگاه‌های برتر دنیا تلاش می‌کنیم.

در راهپیمایی امروز حضور جوانان و نوجوانان در کنار بزرگ‌سالان محسوس بود و همه و همه برای فریاد استکبارستیزی و حمایت از مظلومان جهان آمدند. عشایر همیشه در صحنه نیز با لباس بومی محلی در این راهپیمایی شرکت کردند.


محورهای اظهارات سخنرانان راهپیمایی ۱۳ آبان؛ از واکنش به تحریم ها تا ستایش روحیه استکبارستیزی ملت

در جریان راهپیمایی ۱۳ آبان در استان‌های مختلف کشور شخصیت‌های برجسته سیاسی، نظامی و فرهنگی و همچنین مسئولان حضور داشتند که در زیر برخی از محورهای اظهارات و سخنرانی‌های آن‌ها را مرور می‌کنیم.


سردار نقدی در کرج: ملت ایران اسلامی همیشه خواهان صلح است

سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در مراسم گرامیداشت یوم‌الله سیزدهم آبان در کرج با اشاره به اهمیت حضور مردم عزیز به‌ویژه دانش آموزان در این روز، اظهار کرد: امروز روز بزرگداشت مقام دانش آموزان شهید است.

وی تأکید کرد: این روز عزیز را گرامی می‌داریم، روزی که نماد مبارزه با استکبار است، مردم ایران عزیز همیشه از ناحیه دشمن به‌عنوان جنگ‌طلب یک و تروریست معرفی می‌شوند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا ملت ایران اسلامی را تروریست می‌خواند، گفت: رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نیز مردم ایران را محور شرارت می‌خواند.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه روسای جمهور امریکا مردم ایران را خشونت‌طلب نامیده‌اند، به طرح این سؤال پرداخت، آیا واقعاً مردم ایران خشونت‌طلب و افراطی هستند؟

وی از مردم ایران به‌عنوان مردمی رئوف و پاک یادکرد و گفت: این مردم‌آزارشان به یک فرد ضعیف نمی‌رسد درحالی‌که روسای جمهور آمریکا آن‌ها را محور شرارت می‌نامند.


 فرمانده سپاه استان بوشهر: شکستن ابهت پوشالی قدرت‌های شیطانی دستاورد عظیم انقلاب اسلامی است

سردار علی رزمجو صبح یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در بوشهر اظهار داشت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی از ابتدا تا امروز با انواع تهدیدات و تحریم‌ها توسط دشمنان انقلاب اسلامی روبرو بوده و از طرف دیگر شاهد حماسه‌آفرینی‌هایی که نظیر آن در تاریخ جوامع و ملل دنیا کمتر پیدا می‌شود از طرف دوستداران انقلاب اسلامی بوده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: یکی از دستاوردهای بزرگ و اعجازبرانگیز انقلاب اسلامی و جوانان غیرتمند انقلابی شکستن ابهت پوشالی قدرت‌های شیطانی در رأس آن استکبار غرب به سرکردگی آمریکای جهان خوار است.


 معاون سیاسی سپاه در ساری: آمریکا مصداق طاغوت زمانه است/ تمدن سازی اسلامی آرمان ملت ایران

سردار یدالله جوانی صبح یکشنبه در مراسم ملی ۱۳ آبان در ساری، ۱۳ آبان را تداوم ایستادگی و مقاومت ملت برابر استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار بیان کرد و گفت: دانش آموزان در طول انقلاب اسلامی همواره حماسه‌آفرین بوده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز امید رهبری به جوانان، دانش آموزان و دانشجویان برای تداوم بخشی حرکت انقلاب اسلامی به سمت آرمان تمدن سازی است ازاین‌رو ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است زیر انقلاب ما قیام و مبارزه با طاغوت بودن و آمریکا مصداق طاغوت زمانه است.

سردار جوانی تصریح کرد: در ۴۰ سال اخیر تلاش شد در ایستادگی ملت ایران علیه آمریکا خدشه وارد شود اما موفق نشدند زیرا استکبارستیزی منشأ و ریشه دینی دارد.

وی با اشاره به کشتارجمعی از دانشجویان و دانش آموزان در روز ۱۳ آبان اظهار داشت: این خون‌های بی‌گناه به حرکت انقلاب سرعت بخشید و منطق پیروزی خون برشمشیر مصداق پیدا کرد.

سردار جوانی با اشاره به شبهه افکنی برخی‌ها در زمان کنونی و زیر سؤال بردن اشغال لانه جاسوسی گفت: این در حالی است که آمریکایی‌ها سفارت خود را به مرکز فساد و لانه جاسوسی و توطئه تبدیل کرده بودند و جوانان با تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب دوم را خلق کردند.

سردار جوانی با بیان توطئه روانی آمریکا مبنی بر اینکه ۱۳ آبان ۹۷ روز انتقام از ملت ایران و به صفر رساندن صادرات نفتی ایران خواهد بود گفت: امروز در روز ۱۳ آبان شعار اصلی مردم ما مرگ بر آمریکا است و آمریکایی‌ها می‌خواستند مقاومت ملت را در هم ریزند اما ملت با ایستادگی توطئه‌ها را درهم خواهند ریخت و جمهوری اسلامی روزبه‌روز بالنده‌تر می‌شود.


تولیت آستان قدس در بیرجند: ۱۳ آبان نقطه عطف مبارزه همیشگی ملت ایران با استکبار جهانی است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح یکشنبه در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان ماه، اظهار کرد: سیزدهم آبان ماه در خاطره ملت بزرگ ایران حوادثی را به یاد می‌آورد که هرکدام نقطه عطفی در تاریخ مبارزات همیشگی ملت ایران با استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه سیزدهم آبان یادآور ایثارگری‌ها و شهادت‌هایی است که عزیزان نوجوان ملت ایران برای مقابله با استکبار خون‌های پاکشان بر زمین ریخته شد، افزود: استکبار در واژگان قرآنی و فرهنگ دینی ما روحیه مضمون و سخت ناپسند است.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: اگر انسانی بر اساس خودخواهی، خودبزرگ‌بینی و خودمحوری دیگران را به خود دعوت کند و محور را تنها خودش قرار دهد درواقع روحیه استکباری دارد.

وی با بیان اینکه روحیه استکباری که سخت مورد مذمت قرآن کریم است صف باطل گرایان را معرفی می‌کند، عنوان کرد: از خلقت آدم تا به امروز جبهه و صف حق و باطل در مقابل هم قرار داشته و دارند لذا همواره انسان باید حق را بشناسد و خود را در جبهه حق قرار دهد و بر حق مداری پافشاری کند.

وی با اشاره به اینکه خداخواهی را باید جایگزین خودخواهی کرد، بیان کرد: علاج همه دردهای روحی و اخلاقی که حیات طیبه را به خطر می‌اندازد، برای انسان توجه به خدا و خدامحوری است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه مستکبرین و زیاده خواهان مردمی را که دم از خداوند بزنند و نفی استکبار و استعمار کنند را برنمی‌تابند، گفت: دانش آموزان و دانشجویان بر اساس خداخواهی و نفی استکبار به میدان آمدند.


آیت الله خاتمی در کرمان: آمریکا محکوم به شکست در برابر ملت ایران است

آیت‌الله سید احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر یکشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳ آبان در مقابل حسینیه ثارالله کرمان با اشاره به حضور باشکوه مردم کرمان در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: آمریکا محکوم به شکست در برابر ملت ایران است.

وی با بیان اینکه نسل دوم و سوم انقلاب در راهپیمایی ۱۳ آبان حضوری باشکوه و پررنگ دارند، افزود: جنایات آمریکا علیه ایران مربوط به سالیان طولانی است.

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۴۲ گفت: ازجمله جنایات آمریکا می‌توان به انجام کارهای جاسوسی در سفارتخانه خود، واقعه طبس و هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به حمایت‌های آمریکا از رژیم ستم‌شاهی تصریح کرد: امروز شاهد راه‌اندازی جنگ اقتصادی توسط آمریکا علیه ایران اسلامی هستیم.

امام‌جمعه موقت تهران همچنین جنگ روانی و رسانه‌ای آمریکا را مورداشاره قرار داد و افزود: جنایت‌های آمریکا پایان ندارد و حمایت از داعش و کشتار مسلمانان بی‌گناه تنها یکی از جنایات آن‌ها به شمار می‌رود.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: ۱۳آبان باعث جوانگرایی در آمریکا ستیزی شده است

حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در سخنرانی راهپیمایی ۱۳ آبان تبریز با تقدیر از حضور حماسی مردم و به‌خصوص جوانان انقلابی تبریز در این راهپیمایی گفت: دشمنی آمریکا را نباید فراموش کرد و فریب لبخند دشمن را نباید خورد.

وی گفت: آن‌ها می‌گویند با ملت ایران دشمنی نداریم درحالی‌که دروغ می‌گویند و دولت ایران بدون ملت کاره‌ای نیست.

آل هاشم با تأکید بر اینکه روحیه مقاومت را باید در برابر دشمن تقویت کنیم، ادامه داد: جوانان ایران اسلامی باید خود را در برابر پیشرفت کشور مسئول بدانند و نوآوری داشته باشند. نمایشگاه ربع رشیدی تبریز در حال برگزاری است و ببینید نخبگان جوان ایرانی چه فناوری‌ها و  اختراعاتی داشته‌اند.

وی با اشاره به ۱۳ آبان گفت: در این روز ۳ واقعه مهم اتفاق افتاده است. در این روز امام خمینی تبعید شدند و دانش آموزان بی‌گناه توسط رژیم شاه به گلوله بسته شدند و همچنین در این روز لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد که اتفاق بزرگ و مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد: دشمن جبهه تهاجم فرهنگی را تقویت کرده است/ تحقق پیروزی با استقامت

حسین مظفر ظهر یکشنبه در سخنرانی پایانی مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: یوم‌الله ۱۳ آبان یادآور ۳ رویداد مهم در کشور است که هرکدام در تعیین سرنوشت ما نقش مهمی داشت که شامل تبعید امام راحل، کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود. 

وی افزود: بیش از ۶۰ دانش‌آموز در ۱۳ آبان سال ۵۷ توسط رژیم ستم‌شاهی به خاک و خون کشیده شدند و همین اقدام سبب سرعت گرفتن سقوط رژیم شاهنشاهی شد و این اقدام برای ما عزت و آزادی را به ارمغان آورد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بعد از موضوع تسخیر لانه جاسوسی، آمریکایی‌ها همواره بعد از پیروزی انقلاب به دنبال توطئه علیه ایران بودند و گروگان‌گیری برای ما افتخار و آبرو و برای آمریکایی‌ها ذلت و ننگ بود و رئیس‌جمهور وقت آمریکا این موضوع را سیاه‌ترین روز کاری خود اعلام کرد. 

وی اظهار کرد: آمریکا در این روزها با تمام قوا علیه ملت ایران وارد صحنه شده تا به خیال خام خود بتواند نظام ما را ساقط کند یا ملت ما را مجبور به سازش کنند و در این راستا همه رسانه‌ها، امکانات و گروهک‌های  تروریستی ازجمله منافقان را وارد صحنه کرده است. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: دلیل دشمنی آن‌ها با ما اقتدار ایران در جهان است که موجب استیصال آمریکایی‌ها در دنیا شده است و آن‌ها هرروز تحقیر می‌شوند و عظمت نظام ما هرروز بیشتر می‌شود. 


 متکی در شیراز: استقلال جمهوری اسلامی مشکل آمریکا است/ تحریم ها مانعی نیست

منوچهر متکی صبح یکشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳ آبان در شیراز افزود: ۱۳ آبان نقطه عطفی در سالیان مبارزه با طاغوت و اوج‌گیری نهضت است، تبعید حضرت امام(ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی همیشه ماندگار برای رساندن پیامی روشن است.

وی ادامه داد: بیان شد که ملت ایران خواهان استقلال است و بهای آن نیز تبعید امام(ره) به ترکیه و عراق بود و دانش آموزان در اوج‌گیری حرکت اسلامی به میدان آمدند که درس عاشورا را نشان دهند که همه باید در میدان باشند و دانش آموزان در دفاع مقدس، ۱۳ آبان و.. به یاد همکلاسی‌های شهیدشان در میدان حاضر شدند.

وزیر اسبق امور خارجه تصریح کرد: دانشجویان نیز که وضعیت را رصد می‌کردند و همواره رفتارهای آمریکا را بررسی می‌کردند که چگونه در تلاش برای نفوذ در مسیر انقلاب هستند بهانه‌ای شد برای تسخیر لانه جاسوسی که پس‌ازآن اسنادی که از آن خارج شد نشان از جاسوسی بود و آمریکایی‌ها متوجه شدند که مردم برای حفاظت از نظام مصمم هستند.

متکی تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظام کودتایی نبود که دوام نداشته باشد بلکه با خون شهدا از آن حمایت‌شده و می‌شود و تنها تقصیر ملت ایران استقلال‌خواهی آن‌ها بود.

وی افزود: خواستیم به شعار قرآنی و امام(ره) که همان نه شرقی نه  غربی بود عمل کنیم و سیاست خارجی را خودمان ترسیم کنیم.

سخنران راهپیمایی ۱۳ آبان در شیراز یادآور شد: آمریکایی‌ها همواره نشان دادند که تمامیت‌خواه هستند و دشمن همیشگی استقلال کشورها به‌خصوص جمهوری اسلامی هستند.


حجت‌الاسلام سعیدی در کرمانشاه: مقاومت ملت، هژمونی و قدرت آمریکا را به چالش کشیده است

حجت‌الاسلام علی سعیدی شاهرودی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا امروز در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان در اجتماع باشکوه مردم کرمانشاه با یادآوری خاطرات مهم ۱۳ آبان اظهار داشت: تبعید امام به ترکیه در ۴۳ و شهادت دانش‌آموزان و دانشجویان ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی که به تعبیر امام انقلاب دوم لقب گرفته شد که نقطه عطفی در حرکت انقلاب و صیانت از کیان نظام و انقلاب بود

وی افزود: سه‌ نظریه برای رویارویی با استکبار وجود دارد، نظریه اول تسلیم است و می‌گویند وقتی توان کافی و عِده و عُده شما در برابر استکبار توازن ندارد تسلیم شوید و نظریه دوم هم می‌گوید تعامل داشته باشید و  از کنار دشمن عبور کنید و در برابر دشمن قرار نگیرید؛ قطعاً این راه هم به تسلیم کشیده می‌شود.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا بیان داشت: سومین راه ایستادگی و مقاومت در برابر قدرت‌های استکباری جهان اسلام  بوده که سیره و سنت پیامبر (ص) است که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده در طول این ۴۰ سال بر آن تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه دستاورد راه اول ذلت و خفت و خواری است، تصریح کرد: امروز وضعیت رژیم آل سعود را ببینید  که در ذلت‌بارترین حالت ممکن قرارگرفته است و شخصی مثل ترامپ آن‌ها را تحقیر و توهین می‌کند و اموال مسلمین را به غارت می‌برد اما کوچک‌ترین حرکتی نمی‌توانند انجام دهند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا خاطرنشان کرد: ما برای ایستادگی در برابر آمریکا مبانی و استدلال داریم، تضاد ما با آمریکا ماهوی است، شکلی نیست؛ آمریکا با اساس دین مخالف و دنبال سلطه است ولی ما دنبال حقیقت و ارزش‌ها هستیم و این دو چیز از دو جنس است.

وی با بیان اینکه تضاد ما با آمریکا راهبردی و زیربنایی است و نه تاکتیکی و سلیقه‌ای افزود: تضاد ما قائم به شخص نیست و هر جناحی بر سر کار بیاید، همان روش را دارد و فرقی بین دموکرات و جمهوری‌خواه نیست.


سردار رمضان شریف در خرم‌آباد: ۱۳ آبان روز اتحاد و انسجام ملت/ برگزاری باشکوه‌ترین راهپیمایی

سردار رمضان شریف در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در مصلای الغدیر شهر خرم‌آباد، اظهار داشت: امسال ۱۳ آبان شرایط ویژه‌تری نسبت به سال‌های گذشته دارد.

وی، بیان داشت: آمریکایی‌ها با طرح‌هایی که به نظر خودشان با حساب‌وکتاب انجام داده بودند قرار بود بعد از تابستان داغی که برای مردم ایران تعریف کرده بودند میوه آن را در ۱۳ آبان را ببینید.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ادامه داد: قرار بود در چنین روزی مردم علیه نظام به خیابان بیایند و طرفداری خود را از حقوق بشر آمریکایی اعلام کنند و بگویند ۱۳ آبان ۵۸ اشتباه بوده و نباید لانه جاسوسی را تسخیر می‌کردند.

سردار رمضان شریف، گفت: اما خداوند روند امور را به سمتی پیش برده که امروز ۱۳ آبان روز اتحاد ملت و انسجام بیشتر در مخالفت با آمریکا است، گفت: خیابان‌های ایران باشکوه‌ترین ۱۳ آبان را به خود می‌بیند.


ضرغامی در رشت: حضورگسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان نشانه پشتیبانی از انقلاب است

عزت‌الله ضرغامی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با آمریکا در میدان شهدا رشت ضمن تبریک به خاطر حضور پرشور مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه گیلان و شهر رشت اظهار کرد: مردم رشت در ۸ دی‌ماه سال ۸۸ چهره‌ای از خود برای تاریخ انقلاب به یادگار گذاشتند که زمینه‌ساز حضور گسترده مردم در حماسه ۹ دی شد.

ضرغامی افزود: شهر رشت و استان گیلان و حضور گسترده مردمان این دیار در همه صحنه‌ها برای انقلاب و کشور فرصت بی‌بدیل و بی‌انتهایی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز دقیقاً ۴۰ سال از روز ۱۳ آبان ۵۷ و به خاک و خون کشیدن شدن دانش آموزان توسط رژیم سفاک پهلوی می‌گذرد، گفت: حضور گسترده ملت ایران به‌ویژه مردم رشت نشان‌دهنده پشتیبانی از نظام و رهبری و انقلاب است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۳ آبان ۵۷ را لکه ننگی بر دامن رژیم منحوس پهلوی عنوان و بیان کرد: امروز بازماندگان این رژیم با راه انداختن یک شبکه فارسی‌زبان با پشتیبانی مالی عربستان سعودی خود را دلسوز مردم ایران نشان می‌دهند.


صفارهرندی در قزوین: شعار «مرگ بر آمریکا» موجب انزوای استکبار شده است

محمدحسین صفارهرندی روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان که با حضور مردم همیشه در صحنه قزوین در خیابان شهدا برگزار شد اظهار کرد: بخشی از شعار مرگ بر آمریکای ملت ما بر اساس قانون و بخشی ناشی از انقلاب است.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان یک روز حماسی و تاریخی در  تاریخ انقلاب اسلامی است، افزود: پیش از تسخیر لانه جاسوسی رابطه ما با آمریکا معمولی بود هرچند داغ خیانت آمریکا را داشتیم اما امام در همان اوایل انقلاب حتی اعلام کردند آمریکا می‌تواند مانند یک کشور خریدار نفت ما باشد اما اینکه رابطه ما با آمریکا قطع شد ریشه تاریخی دارد.

صفارهرندی گفت: بابت عملیات کودتایی علیه ایران از سوی آمریکا خیلی هزینه دادیم، در سال ۵۸ چند کودتا توسط سلطنت‌طلب‌ها انجام شد که آمریکا پشت آن‌ها بود اما در گذشته رفتار ما توأم باکرامت و احترام بود اما رفتار آمریکا توأم با خصومت و شیطنت و براندازی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه در شبکه‌های معاند علیه نظام اسلامی ترسیم می‌شود خلاف واقعیت و کذب محض است.


 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در گرگان: تجربه تاریخی کشور اعتماد به آمریکا را رد می کند

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا ادیانی، صبح یکشنبه در سخنرانی ۱۳ آبان که در مصلا وحدت گرگان برگزار شد، اظهار کرد: تجربه تاریخی نشان داده که نباید با استکبار جهانی اعتماد کرد و این امر در زمان دولت مصدق کاملاً مشخص شد.

وی افزود: دولت آمریکا زوال‌پذیر و پوشالی است و آن‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و این ادبیات امام ما در برابر استکبار است.


 حاجی بابایی در همدان: شهادت طلبی طی ۴۰ سال گذشته در انقلاب اسلامی ایران تعطیل نشده است

حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر یکشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳ آبان در همدان با بیان اینکه امروز قدرت جمهوری اسلامی در جهان قدرتی منحصربه‌فرد است و مخالفت آمریکا با جمهوری اسلامی به دلیل روندی است که عنوان شد؛ گفت: آمریکا حرکت ۴۰ ساله ما را که بر اساس اصول اسلام و نماد آن عاشورا حرکت کرده؛ نمی‌پسندد و آن را مغایر با منافع خود می‌داند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ۴۰ سال است آمریکا با جمهوری اسلامی مبارزه می‌کند، گفت: مبارزه آمریکا با رهبری و قرآن و عاشورا و مردم است و دروغ می‌گوید که با دولت و حاکمیت مخالفت دارد.


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در اردبیل: تحریم‌های پوشالی تاثیری در اراده ملت ندارد

حجت الاسلام محمدحسن اختری ظهر یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان اردبیل اضافه کرد: آنها تحریم های خود را به بوق و کرنا دمیده اند و قصد ارعاب ملت ایران را دارند ولی نمی دانند که این تحریم ها پایداری مردم برای پیروزی را محکم تر کرده است.

وی هدف آمریکا و متحدانش را از تشدید تحریم ها در هم شکستن مقاومت و وحدت ملت برشمرد و یادآور شد: تمامی توطئه‌های آمریکا شکست خورده بنابراین آنها این بار با تحریم‌های پوشالی مقاومت و انسجام ملت ایران را نشانه گرفته اند.


 مشاور رسانه ای فرمانده کل سپاه در ارومیه: پیام انقلاب اسلامی، پیام آرمان‌خواهی و ظلم ستیزی است

حمیدرضا مقدم فر پیش از ظهر یکشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳ آبان ارومیه با اشاره موج اسلام‌خواهی در کل دنیا اظهار داشت: امروز پیام ایران اسلامی جهانی شده و پیام انقلاب اسلامی، پیام آرمان‌خواهی و ظلم‌ستیزی است و ملتی که آرمان ندارد در واقع هیچ ندارد.

وی با بیان اینکه امروز نه‌تنها در ایران بلکه در منطقه انقلابیون ظهور کرده‌اند افزود: امروز مقاومت و ایستادگی ما برای جهان اسلام به یک الگوی مقاومت تبدیل‌شده است.


معاون فرهنگی قوه قضاییه در شهرکرد: آمریکا مانع پیشرفت کشورها می شود

حجت الاسلام هادی صادقی ظهر یکشنبه در مراسم پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان شهرکرد با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد تفرقه در کشور است تا توطئه های شوم خود عملی سازد، اظهار داشت: ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است.

حجت الاسلام هادی صادقی با بیان اینکه امریکا به هیچ تعهد و قانون بین المللی متعهد نیست، ادامه داد: آمریکا به دنبال منافع خودش است و هرجایی که منافع برای داشته باشد وارد مذاکره می شود.


 حجت الاسلام ذوالنوری در قم: برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی هستیم

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در پایان مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در حرم حضرت معصومه(س) طی سخنانی با بیان اینکه آمریکا دشمنی دیرینه با مردم ایران دارد و هیچ‌گاه از جنایات خود دست بر نداشته‌اند،‌ گفت: مرور حوادث کودتای ۲۸ مرداد و تلاش آمریکایی‌ها برای تشکیل رژیم پهلوی و کمک به سکوب کردن مبارزان انقلابی هرگز از حافظه ملت ایران پاک نخواهد شد.

وی با بیان اینکه تصویب کاپیتولاسیون باعث تحقیر ملت ایران شد، گفت: رهبر کبیر انقلاب شجاعانه برابر این قانون استعماری ایستادند و با افشاگری خود، رژیم شاهنشانی را رسوا کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پس پیروزی انقلاب نیز مستکبران آمریکا از هیچ تلاشی برای تضعیف انقلاب و نظام اسلامی دریغ نکردند، گفت: دست جنایتکاران آمریکا در همه حوادثی که علیه امنیت کشور اتفاق افتاد همچون ترور ۱۶ هزار شهید در کشور و حمایت همه جانبه از رژیم بعثی کاملا آشکار است تا به نظام اسلامی ضربه بزنند.


زاکانی در یاسوج: فروپاشی آمریکا روزبه‌روز سرعت بیشتری پیدا می‌کند

علیرضا زاکانی دبیر مجمع عالی بسیج کشور ظهر یکشنبه در راهپیمایی استکبارستیزی ۱۳ آبان شهر یاسوج،  افزود: ما نیز در داخل باید به سمت انسجام، سازندگی و پیشرفت بیشتر رفته و بر سرعت آن بیفزاییم.

زاکانی با بیان اینکه امروز ۱۳ آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی است، اظهار کرد: امروز روز جلوه گری حمایت از مظلومین و مستضعفین جهان و روز مبارزه با شیطان بزرگ (آمریکا)  است.

زاکانی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره)، ابراز داشت: امام خمینی (ره) فرمودند که ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم و آنچه امروز بر تارک تاریخ نقش می‌بندد، له شدن آمریکا و عبور مستضعفین و محرومین از سد نظام سلطه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: