حرم منور رضوی در سالروز شهادت امام رضا(ع) مملو از حضور زائران و دسته‌‌های عزاداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مشهدالرضا(ع) در سالروز شهادت امام رضا(ع) غرق در ماتم و عزا است و دسته‌های متعدد عزاداری اینک در حرم منور رضوی حضور دارند.

از ساعت‌ها قبل تمامی مسیرهای منتهی به بارگاه منور رضوی مملو از حضور زائرانی است که از نقاط دور و نزدیک خود را به مشهدمقدس رسانده‌اند تا امروز و همزمان با روز پایانی ماه صفر را در جوار بارگاه منور رضوی باشند.

چهار محور و مسیر ورودی به حرم منور رضوی اینک مملو از حضور زائران است اما نظم و ترتیب خاصی در تشرف به خرم و بارگاه منور رضوی را شاهد هستیم.

زائران در قالب دسته‌های مختلف عزاداری در حال تشرف به حرم منور رضوی هستند تا در ظهر شهادت امام رضا(ع) در بارگاه منور رضوی حضور داشته باشند.

براساس آمارها حدود 10 هزار زائر غیرایرانی پیاده نیز از کشورهای مختلف و از طریق مرزهای شلمچه، مهران و چذابه به حرم منور رضوی مشرف شده‌اند تا در کنار قریب به 300 هزار زائر پیاده‌ای که تاکنون به مشهد آمده‌اند عزاداری این ایام را برپا دارند.

هیئت‌‌های عزادار هم که از نخستین دقایق بامداد امروز عزاداری خود را در خیابان‌های منتهی به حرم آغاز کرده‌‌اند؛ با ورود به حرم رضوی در صفوف متحد با زبان و لهجه‎های مختلف در مصیبت عزای مولای خود به عزاداری پرداخته و در غم شهادت امام خویش می‌‌گریند و بر سرو سینه می‌زنند و روضه عاشقی می‌‌خوانند.

به مناسبت شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تعداد زیادی از هیئات مذهبی از سراسر کشور در حالی که پرچم مزین به نام مبارک حضرت رضا(ع) را بر دست داشتند، پس از عزاداری در خیابان‌‌های منتهی به حرم مطهر و اقامه نماز ظهر و عصر در صحن جامع رضوی حرم امام رضا(ع) حضور یافتند.‌

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: