کارشناس مسائل مذهبی و استاد حوزه علمیه گفت: راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت بین المللی است و روز به روز باید به عظمت آن افزوده شود، لذا راهپیمایی زائران پیاده رضوی شعاعی نشأت گرفته از حماسه اربعین حسینی است.

حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: پیاده روی زائران چه در حماسه اربعین حسینی و چه در بین زائران رضوی با توجه به اینکه حرکت زیبایی است اما یک حرکت نمادین است و بدان معناست که در راه وصال محبوب حاضر هستیم به شکل پیاده طی الطریق کنیم.

وی افزود: پیاده روی زائران در حماسه اربعین حسینی و ایام شهادت امام رضا(ع) نمایش معرفت است، لذا توصیه و پیشنهاد من به زائران عزیز این است؛ هر گامی که در پیاده روی برداشته می شود را برایش ارزش قائل شوند چراکه در پیشگاه خداوند این گام ها محاسبه می شوند.

این کارشناس مسائل مذهبی و استاد حوزه علمیه با اشاره به تفاوت های راهپیمایی اربعین حسینی و مشرف شدن زائران پیاده در ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدس، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت بین المللی است و روز به روز باید به عظمت آن افزوده شود، لذا راهپیمایی زائران پیاده رضوی شعاعی نشأت گرفته از حماسه اربعین حسینی است.

واعظ موسوی در پایان تاکید کرد: جوشش حرکت حسینی (ع) همچنان باید پابرجا باشد و نباید گسستی در آن واقع شود.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: