رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تعداد افراد ثبت‌نام کننده در سال‌ها ۸۴ تا ۸۶ برای سفر حج تمتع به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد، گفت: هزینه سفر حج تمتع ۹۸ و زمان آغاز اعزام‌ها هنوز مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در باره فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع گفت: در سال‌های ۸۴ و ۸۵ و ۸۶ متقاضیانی برای حج تمتع نام‌نویسی کرده‌اند و در بانک ملی ودیعه گذاری و ثبت اطلاعات انجام داده‌اند که طی این سال‌های اخیر ممکن است تغییراتی در اطلاعات یا نشانی و برنامه‌ریزی‌های آنها اتفاق افتاده باشد که ما تصمیم گرفتیم این اطلاعات را ساماندهی کنیم.

نام‌نویسی ۱.۲ میلیون ایرانی برای تشرف به حج تمتع در سه سال

وی با بیان اینکه تعداد افراد ثبت‌نام کننده در سال‌های ذکر شده به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد، افزود: ساماندهی اطلاعات این افراد برای تعیین اولویت‌ها، ارتباط گیری، تعداد حاضران برای تشرف، آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی به موقع به متقاضیان است. همچنین فراخوان سازمان حج و زیارت برای متقاضیان حج تمتع، برای ساماندهی و به روزرسانی اطلاعات این یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

هزینه تشرف به حج تمتع ۹۸ هنوز مشخص نیست

محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا در این فراخوان مشخص است که هر فرد چه مقدار باید وجه برای عزیمت پرداخت کند، گفت: این فراخوان صرف نظر از زمان تشرف و پرداخت وجه نقد است و تنها به به تکمیل اطلاعات مربوط می‌شود.

 رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه متقاضیان باید برای تکمیل اطلاعات به سامانه رزرو حج سازمان حج و زیارت یا دفاتر خدمات زیارتی مراجعه کنند، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان در این مقطع اولویت‌بندی سال تشرف وجود ندارد و طبیعتاً بعد از ساماندهی اطلاعات و به روز رسانی آنها، فراخوان مجددی برای اولویت‌های تشرف سال ۹۸ خواهیم داد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: