استانداران خراسان رضوی و ایالت های هرات و فراه افغانستان در راستای برنامه‌های نخستین نشست مشترک استانداران مرزی دو کشور با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری مهر ، علی رضا رشیدیان در این دیدارها که به صورت جداگانه برگزار شد،  با اشاره به مشترکات دو کشور بر لزوم توسعه همکاری های منطقه ای تاکید و اظهار کرد: مهمترین مقوله ای که باید نسبت به آن اهتمام ویژه ای داشت تامین امنیت از سوی دو کشور برای سرمایه گذارن، تجار و سیستم حمل و نقل است.

وی تامین سوخت و بحث انتقال گاز از منطقه ویژه دوغارون را یکی دیگر ازمواردی دانست که باید مورد توجه طرفین قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: استفاده از مزیت مرز و ظرفیت منطقه اقتصادی به منظور توسعه صادرات و واردات و توانمندسازی مرزنشینان در اشتغال پایدار و توسعه متوازن نقش بسزایی دارد.

رشیدیان با اشاره به توانمندی های استان در حوزه گردشگری، خدمات و آموزش، گفت: در خراسان رضوی آمادگی برای تبادل استاد، پذیرش دانشجو و  اعزام هیئت های تخصصی پزشکی به منظور انجام عمل های جراحی خاص در افغانستان، وجود دارد.

وی با برشمردن مزیت های سرمایه گذاری در استان، گفت: از طریق دفتر جذب سرمایه گذاری خارجی امکان حضور تجار افغانی در این استان فراهم است و هم اکنون خراسان رضوی با بیش از ۸۰ کشور جهان تعامل اقتصادی دارد.

استاندار خراسان رضوی از آمادگی استان برای سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی ولایت فراه خبر داد و افزود: با ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی با محوریت تولیدات کشاورزی علاوه بر ایجاد اشتغال می توان به ارزش افزوده مناسب دست یافت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: