حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی : شورای نگهبان علیرغم فشارها و تبلیغات سوء با ایستادگی کامل وظیفه خود در پاسداری از اسلام و احکام دین را به انجام می‌رساند.

حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قوچان در مصلی قبای این شهرستان با گرامیداشت تیر سالروز تأسیس نهاد مقدس شورای نگهبان به دستور امام خمینی (ره) اظهار داشت: این شورا علیرغم فشارها و تبلیغات سوء با ایستادگی کامل وظیفه خود در پاسداری از اسلام و احکام دین را به انجام می‌رساند.

وی با بیان اینکه این شورا وظیفه گزینش افراد شایسته، بایسته، اخلاق‌مدار و سنجش رفتار آن‌ها منطبق بر دین را عهده‌دار است، گفت: شورای نگهبان پاسداری خوبی را از یک حقیقت مسلم انجام می‌دهد و اگر این گزینش دینی و الهی نبود خدا می‌دانست دچار چه گرفتاری‌هایی می‌شدیم.

امام‌جمعه قوچان با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه پس از رأی و انفاذ شورای نگهبان هیچ مقامی حق اعتراض به آن را ندارد، تصریح کرد: امام این شورا را حافظ اهداف مقدس اسلام و قانون اساسی می‌دانست و باید در شرایط امروزی نیز باید پشتیبان این نهاد پاسدار ارزش‌ها و حقیقت دین و انقلاب بود.

طباطبایی یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز در یکی از فرمایشات خود شورای نگهبان را مطمئن‌ترین دستگاه و ارگانی دانستند که انقلاب اسلامی به نظام بخشیده پس باید به رأی و تصمیم آن‌ها احترام گذاشته شود.

وی با اشاره به یکی از توصیه‌های قرآنی که مبادا از یاد و ذکر خدا غافل شده و به سرگرمی‌هایی مثل فرزند، ثروت و ... روی بیاوریم، بیان کرد: توصیه‌های قرآنی و روایات فراوانی در تأکید بر غافل نشدن از یاد و ذکر خدا وجود دارد و هشداری بوده که مراقب گرفتاری و سرگرمی‌های دنیوی و غفلت از یاد خدا باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با اشاره به روایتی از امام علی (ع) مبنی بر تعبیر مستی از مال، قدرت و سرگرمی‌های دیگر، گفت: شاید مستی از مال و قدرت از مستی شراب بدتر باشد زیرا ممکن است بعد از مستی شراب فرد هوشیار شده و سر عقل بیاید اما کسی که مست قدرت و ثروت است بعید بوده هوشیاری به سراغش آید.

طباطبایی با تأکید بر اینکه یکی از دلایلی که استکبار در برابر حق تسلیم نمی‌شود و آن را قبول ندارد سرمستی در قدرت است، عنوان کرد: دوران جوانی دارای غرور خاصی بوده که جوانان باید بدانند این برهه برای هیچ‌کس باقی نمی‌ماند پس با تعقل و تواضع بیشتر از غرور و تکبر فاصله بگیرند تا دوران خوبی داشته باشند.

وی، زکات را یکی از واجبات الهی برشمرده که خداوند تبارک‌وتعالی برای تأکید بر این موضوع در قرآن آن را همراه نماز ذکر کرده و افزود: هر بلایی مثل قحطی یا خشک‌سالی به دلیل عدم پرداخت زکات بوده و در روایات نیز بر اهمیت پرداخت زکات و تهدید کسانی که از پرداخت آن سَر باز می‌زدند اشارات فراوانی شده است.

امام‌ جمعه قوچان با اشاره به بارش نزولات جوی در این شهرستان شکرانه این نعمت الهی را پرداخت زکات دانست تا با ادای این واجب الهی مال انسان پاک شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: