این مستند ابعادی پیچیده ای از پروژه "نفوذ" را برای مخاطبان روشن می کند. علی رغم این که تولیدکنندگان این مستند بارها تاکید کرده اند

به گزارش ثامن پرس، با وجود اینکه از قبل اعلام شده که مستند "شب‌نامه" با موضوع افشای ابعاد پیچیده جریان نفوذ در کشور امروز در دانشگاه تهران اکران خواهد شد، در پی فشارهای خارج از دانشگاه، اکران این مستند لغو شد.

این مستند ابعادی پیچیده ای از پروژه "نفوذ" را برای مخاطبان روشن می کند. علی رغم این که تولیدکنندگان این مستند بارها تاکید کرده اند محتوای مستند با استفاده از منابع اشکار و رضایتِ کامل مصاحبه شوندگان تامین شده است. بازهم عده ای نگران افشای روابط خود با نخبه گان پروژه ی نفوذ هستند.

مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود در خصوص مستند "شب‌نامه" نوشت:

امروز -البته اگر بگذارند- مستند شب‌نامه رونمایی خواهد شد.

من مستند را یکی دو هفته قبل دیدم. به اندازه یک کتاب می توان درباره مضمون محوری آن حرف زد اما جان کلام یک جمله بیشتر نیست: یک شبکه گسترده و اجتماعی شده تغییر در ایران وجود دارد که مستقیما مرتبط با امریکاست و هدف آن انجام فعالیت امنیتی در پوشش فعالیت های مدنی، کارآفرینی و ... است.

جامعه ایرانی تقریبا هیچ چیز درباره این شبکه که یک سر آن در نفت و کرسنت است و سر دیگر آن در مذاکرات هسته ای و فناوری اطلاعات، نمی داند ولی این شبکه درصدد تسخیر "همه حوزه های زندگی شهری" در جامعه ایرانی است. شب‌نامه یک گام برای معرفی این شبکه و بازیگران اصلی آن برداشته است.

دانشگاه تهران پس از صدور مجوز، ساعتی قبل مراسم رونمایی را لغو کرده است. آقایان بخواهند یا نه، مستند در هر حال رونمایی خواهد شد منتها درباره این سوال حرف ها هست که چه کسانی و چرا نگران شده اند؟!

آخرین اعلام درباره اکران یا عدم اکران این مستند:

رونمایی مستند «شب نامه» در دانشگاه تهران، لغو شد.

برنامه رونمایی ساعت ۱۵:۳۰؛ سالن سوره حوزه هنری، تقاطع سمیه و حافظ

photo_2016-10-25_13-53-30

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: