چند صباحی ست که مشهد تبدیل به مرکز اتفاقات مهم شده است. حال اینکه چرا این شهر تا این حد مورد توجه دولت است، هنوز به درستی روشن نیست.

به گزارش ثامن پرس، هر دولتی در آخرین ماه های نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری و تلاش برای انتخاب مجدد، سعی می کند با استفاده از ابزار رسانه ای و خدماتی، مردم را مجاب کند تا دوباره همان رأی چهار سال قبل را تأیید نمایند. در این بین البته شیوه دولت یازدهم در نوع خود جالب توجه است. بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی و "نه" بزرگ مردم مشهد به لیست اصلاح طلبان، توجهات به سمت این شهر مهم جلب شد. با حضور آیت الله علم الهدی به عنوان نماینده ولی فقیه و البته منتقد سرسخت مجموعه دولت، عزم بیشتری در حامیان ریاست محترم جمهور برانگیخته شد. حال خدمات فراوان تولیت جدید آستان قدس رضوی را هم به این لیست بیفزایید. آیت الله رئیسی با فعالیت زیاد در مدت کم، خاری شده است در چشم کسانی که نمی توانند ببینند. وقتی احتمال کاندیداتوری آقای رئیسی را هم ذکر کنید، دیگر سیاهه دلایل تضعیف مشهد، مدیریت آن و اشخاص مزبور، خود به خود تکمیل می شود. لذا اولین سناریو برای مشهد کلید می خورد.

سناریو کنسرت

باید تب کنسرت ها در مشهد بالا می رفت و اتفاقات ناهنجاری می افتاد تا مسئولین دلسوز شهر موضع گیری نمایند. سپس با شعارهای آزادی و موسیقی برای جوانان، هجمه و تخریب آغاز می شود. ماجرا از جایی اوج گرفت که آیت الله علم الهدی گفت:

IMG14233748

«کنسرت تنها موسیقی نیست، کنسرت حاشیه ای دارد که حاشیه اش ابتذال آوری است در این مملکت کنسرت ابتذال است در هر نقطه ای اجرا بشود و در این شهر بی حرمتی به امام رضا (ع) است.»

همین موضع گیری باعث شد تا از شخص رئیس جمهور گرفته تا نمایندگان اصلاح طلب مجلس و تا رسانه های زنجیره ای همه به خط شوند و مقابل این اظهار نظر بایستند و به بهانه های مختلف، روی به تخریب امام جمعه مشهد بیاورند. اما موضوع به اینجا ختم نمی شود. بعد از اینکه مردم کاملاً با موضوع درگیر شدند، بخش نهایی سناریو اجرا می شود. علی جنتی باید استعفا دهد، علت این کناره گیری هم باید به موضوع کنسرت ها مرتبط شود تا پازل مظلوم نمایی دولت تکمیل گردد.

konsert2

شرق

425054_636

سناریو لغو سخنرانی شخصیت حامی دولت

در این برنامه باید یک عنصر سیاسی حامی دولت که در بین مردم از پشتوانه خوبی هم برخوردار است به مشهد آمده و سخنرانی وی لغو شود. سپس اعتراضات را آغاز کرده و هجمه ها علیه نماینده ولی فقیه آغاز می شود. اگر بتوانیم رئیس مجلس را هم با خود همراه کنیم، موفقیت نمایش حتمی ست. روزنامه های زنجیره ای هم که طبق معمول وظایف خود را خوب انجام می دهند.

288460_667

resized_658099_919

همه چیز طبق برنامه قبلی اجرا شد. البته باید گفت بعید نیست که این ماجرا به استعفای رحمانی فضلی نیز منجر شود تا چهره مظلوم دولت موجه تر نشان داده شود.

باید نظر مردم به این گونه موضوعات جلب شود نه مشکلات کشور. کسی نباید بپرسد که چرا رئیس‌جمهور همین نامه‌نگاریِ امریِ قاطعانه را پس از وقوع فاجعه‌ی منا انجام نداده است؟ چرا وقتی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده تعرض می‌شود، روحانی کسی را مورد خطاب قرار نمی‌دهد؟ چرا وقتی ده‌ها هزار نفر در خیابان‌ها و کوچه‌های مهران سرگردان می‌شوند، وزیر کشور مورد سرزنش واقع نمی‌گردد؟ چرا علی مطهری به‌خاطر بحران آلودگی هوا به روحانی نامه نمی‌نویسد مبنی بر این‌که خانم «معصومه ابتکار» در اداره‌ی محیط زیست چه کاره است؟ چرا وقتی طبق گزارش‌های مرکز آمار، نرخ بیکاری در دولت از هنگام آغاز به کارش تا به امروز بیش از 30 درصد افزایش یافت، مطهری و هم‌فکرانش سکوت می‌کنند؟ چرا روحانی به خاطر افزایش نرخ بیکاری و بالا رفتن شاخص فقر و فلاکت اظهار «شرمندگی» نمی‌کند؟ چرا روحانی به وزیر راه و مسکن نامه نمی‌نویسد که چرا مسکن مهری که قول تکمیلش را در جلسه‌ی رأی اعتمادت داده بودی، رها کردی؟ چرا و چرا و چرا...؟

این گونه که معلوم است، رأی روحانی در انتخابات 96 با شهر مشهد در هم تنیده شده است. پُر واضح است که او چاره ای ندارد که با موضوعات مختلف جامعه را دوقطبی کرده و از آب گل آلود ماهی بگیرد. قطعاً اتفاقات عجیب تری نیز در راه است. باید منتظر بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: