در یکی از دانشگاه های جامع استان با تعداد بسیار قابل توجه دانشجو، مسئولین حتی از برگزاری جلسه شورای فرهنگی که پیش پا افتاده ترین ضرورت قانونی در دانشگاه ها هست استنکاف می کنند.

به گزارش ثامن پرس، در نماز جمعه این هفته مشهد مقدس میرزایی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به عنوان سخنران پیش از خطبه ها اقدام به ایراد سخنانی پیرامون مسائل روز کشور کرد.

متن کامل این فعال دانشجویی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار خوشوقتم که با پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و با همکاری شایسته ستاد نماز جمعه مشهد فرصتی فراهم شد، تا از طریق نماز جمعه این دژ محکم اسلام و ثمره خون شهیدان با شما مردم عزیز سخن بگوییم.

در هفته گذشته، روز 16 اذر، سالگرد حمله مذبوحانه رژیم شاه به دانشکده فنی دانشگاه تهران و شهادت شهیدان، قندچی، شریعت رضوی و بزرگ نیا و روز دانشجو را پشت سر گذاشتیم. واقعه ای که اگرچه سراغاز حرکت ضد استبدادی، ضد استکباری و ازادی خواهانه دانشجویان نبود ولی مسلما نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی ایران محسوب می شود.

امروز پس از گذشت 63 سال از واقعه 16 اذر می توانیم بگوییم که ان سه شهید بزرگوار با خون خود درختی را ابیاری کردند که همگان شاهد به ثمر نشستنش در انقلاب 57 و رخ داد های پس از ان بوده اند.

جنبشی مطالبه گر، پیشرو بر خواسته از متن جامعه که به دنبال تحقق حقوق مردم و ارمان های انقلاب اسلامی بوده وهست.

اگرچه متاسفانه امروز عده ای از مسئولین دانشگاهی با کژ نظری و سیاست زده گی ،سعی در محدود کردن و کاهش اثر گذاری این جنبش دارند. عدم عمل به قوانین بالادستی، ایجاد محدودیت های غیر قانونی، احضار غیر قانونی دانشجویان به کمیته های انضباطی، دخالت در امور داخلی تشکل های دانشجویی، اجازه دادن به احزاب برای برگزاری برنامه در دانشگاه و... همه نمونه ای از این تلاش هاست.

در جبران برای تولید کار نامه و نشان دادن فضاى باز سیاسى، به رسانه ها بگن ٨ مناظره و کرسى آزاد اندیشى براى روز دانشجو برگزار میشه، در حالى که فقط یک برنامه مناظره دانشجویى برگزار شد و اصلاً خبرى از سایر برنامه ها نیست و نبود.

بگو هر انتقاد و توهینى به برخى اشخاص، تحمل میشه، اما یک انتقاد ساده که شامل هیچ اتهام و توهینى نبوده از طرف مسئول هیئت به معاون دانشگاه، سزاش محکومیت انضباطیه.

یا در یکی از دانشگاه های جامع استان با تعداد بسیار قابل توجه دانشجو، مسئولین حتی از برگزاری جلسه شورای فرهنگی که پیش پا افتاده ترین ضرورت قانونی در دانشگاه ها هست استنکاف می کنند.

از طرف دیگر برای جبران کارنامه مسئولیت خود گزارش کذب مبنی بر برگزاری برنامه های مختلف رد می کنند یا اینکه به فلان تشکل این قدر کمک کرده اند. در حالیکه دانشجویان از جیب خود مجبور هزینه برنامه ها بپردازند.

در همین دانشگاه در بعضی قسمت ها عدم رعایت حدودات شرعی به گونه ای هست که انسان از گفتنش شرم داره و در عوض مسیولین مربوطه می گویند که برای برگزاری صرف روضه به شما اجازه می دهیم ولی برنامه فرهنگی و .... ممنوع است؟

تعریف اسلام ابوسفیانی جز این است؟

انتقاد و هشدار نسبت به سلامت مردم در آینده با کالایی سازی و پولی شدن آموزش و پرورش و آموزش عالى

پولى شدن دانشگاه ها ر زنگ خطر و صداى پاى الیگارشى، خطاب کن. بگو ثروت مندان پس از نمایش انحصارى ثروت، دنبال انحصار آموزش و تحصیلات براى خودشون هستن.

مسئله ای خطاب به خانواده ها

از نقش مسئولین که بگذریم

به علت برخی سیاست های جمعیتی در کاهش تعداد فرزندان و پرورش فرزاندان دور از اجتماع و در شرایط گلخانه ای فقط به درد گل خانه می خورد. جوانان اجتماع گریز و اجتماع ستیز یکی از مشکلات جامعه هست.

پرورش کسانی که از دیدن کارتن خواب ها یا کشته شدن انسان ها تنها فیلم می گیرند.

١-فساد اقتصادى و ادارى؛ فورى ترین چالش حکومت که اگر حرکت جهادى موثر درباره آن صورت نگیرد، ضربات غیر قابل جبران در بر خواهد داشت. تاکید بر این نکته که اگر فساد درمان نشود، پاسخ مردم به حاکمان با در نظر گرفتن گرایش جناحى نخواهد بود و خشک و تر را با هم خواهد سوزاند. یادآورى لزوم وفاق تمام کنش گران سیاسى دل سوز کشور، براى مبارزه ریشه اى با فساد و تاکید بر آسیب نگاه جناحى به فساد، در راه این مبارزه.

راه کار هاى الزامى: شفافیت حداکثرى نظام ادارى- کاهش تصدى گرى دولت و سایر نهاد هاى حکومتى در اقتصاد و اجراى واقعى سیاست هاى ابلاغى اصل ٤٤- کوچک سازى دولت و چابک سازى فعالیت هاى حکومتى- گسترش دولت الکترونیک و کاهش ارتباط مستقیم کارگزاران دولتى با ارباب رجوع- شفاف سازى مالى شرکت هاى دولتى که بودجه مجموع آن ها بیش از بودجه عمومى دولت است و در بودجه سالانه به جزئیات این بودجه پرداخته نمى شود، مردم صرفاً پس از تحقیق و تفحص مجلس یا افشاى یک فساد اقتصادى بزرگ، از مناسبات این شرکت ها مطلع مى شوند.

برخورد قاطع و فورى با تمام مصادیق فساد که افشا شده و مى شوند. اظهاراتى مانند قانونى بودن حقوق هاى نجومى و معوقه بودن ٨٠٠٠ میلیارد تومان از دارایى ضندوق ذخیره فرهنگیان، توهین به فهم و شعور عمومى جامعه تلقى مى شود و تنها دستاورد آن، نا امیدى مردم از حکومت و عزم مسئولان در مبارزه با فساد است. اگر چنین غارت هایى از جیب ملت قانونى باشد، پس دیگر به قانون و قانون گذار در این کشور چه امیدى است. چه امیدى به مسئولانى است که پول نفت و مال

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: