آیت الله رئیسی گفت: با نگرش انقلابی می توان بسیاری از کمبودها را جبران کرد و برای کشور و استان منشاء خیر شد.

به گزارش ثامن پرس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه هر مسئولی در هر بخشی که هست باید خود را مرزبان آن مجموعه بداند، اظهار کرد: افرادی که مرزبان بخش فرهنگی کشور هستند باید از حوزه فرهنگ پاسداری کنند و برنامه های دشمن را رصدنمایند و ارزش های انقلاب و فرهنگ ناب اسلامی دفاع کنند.

وی افزود: در حال حاضر مرز اقتصادی ما فقط گمرکات نیست و همه فعالانی که در نظام مالی ما اعم از صادرات و واردات و تولید فعال هستند، مرزبانان اقتصادی هستند و با اشراف بر تهدیدات، برنامه ریزی مناسب را انجام دهند.

وی ادامه داد: اگر چه در هر حوزه ای برای یک مدیر اعتبارات و ابزارکار و نیروی انسانی اهمیت دارد، اما نباید جایگاه مدیریت را فراموش کرد چرا که۸۰ درصد موفقیت سهم مدیریت است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر نقش مهم مدیران استانی و کشوری در موفقیت افزود:  با نگرش انقلابی می توان بسیاری از کمبودها را جبران کرد و برای کشور و استان منشاء خیر شد.

وی اظهار کرد: در تحقق اقتصاد مقاومتی اگر از ظرفیت های علم و دانش و فن آوری و همچنین پتانسیل های مردمی استفاده شود شرایط به شکلی پیش خواهد رفت که هیچ تکانه ای نتواند آسیبی برساند.

وی ابراز کرد: با توجه به نوع نگاه دینی حاکم بر نظام و کشور، خدمت در این نظام با دیگر نظام ها تفاوت ذاتی دارد. توجه به خدا، رعایت اخلاق و اعتماد متقابل از وجوه این تفاوت هاست.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: با توجه به تحریم و فشارهای خارجی که متوجه کشور ماست وجود تفکر بسیجی و انقلابی که در آن خلاقیت و نوآوری با تمام محدودیت ها نهفته است، نیاز و یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: انقلاب چهار دهه از عمر خود را پشت سر گذاشته و آزمون و خطا از یک فرد ۳۷ ساله پذیرفتنی نیست، وی یادآور شد: باید تجربه ای که اندوخته شده را با دانش روز در هم آمیخت و به نسل های بعدی منتقل کرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته نگاه ما نگاه به آینده نبود و فقط به فکر حل آنی مشکلات بودیم مانند برخی وام های مشاغل زود بازده که لطمات جبران ناپذیری را در کشور ایجاد کرد. در صورتی که با مدیریت انقلابی و بسیجی وار بسیاری از مشکلات قابل حل است.

آیت الله رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از مراجعات مردمی به آستان قدس در رابطه با نیاز به اشتغال است، افزود: با توجه به مجامع عمومی شرکت های آستان قدس مشخص شده است که اکثرا زیان ده هستند و این موضوع گستردگی توان را محدود کرده است.

وی افزود: آستان قدس رضوی ثروت دارد اما با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور، نقدینگی در اختیار ندارد و برای حل مشکلات مردم نیاز به تعامل و هماهنگی همه مجموعه ها، نیاز است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: رویداد مشهد ۲۰۱۷ باید مبتنی بر فعالیتهای فرهنگی باشد تا پیام مشهد در جهان منعکس شود و آستان قدس رضوی با تمام توان در معرفی معارف اسلامی به جهانیان به میدان آمده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: