جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز طی نشستی در تالار گفتگوی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه با حضور ده نفر از چهره‌های سیاسی و فرهنگی اعلام موجودیت کرد.

به گزارش ثامن پرس به نقل از نسیم آنلاین،‌ جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز طی نشستی در تالار گفتگوی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه با حضور ده نفر از چهره‌های سیاسی و فرهنگی اعلام موجودیت کرد.

موسسین جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عبارتند از: حجت‌الاسلام رحیمیان، دکتر علیرضا مرندی، نادر طالب‌زاده، خانم مرضیه وحید دستجردی، حمیدرضا حاجی بابایی، رضا روستا آزاد، مهدی محمدی، یحیی آل‌اسحاق، مهدی چمران، محمود خسروی وفا.

 

متن کامل بیانیه اعلام موجودیت این جبهه که توسط مرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه قرائت شد، به شرح ذیل است:

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم»(سوره محمد«ص» آیه 7)

مردم شریف ایران

انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی(ره) و حضور یکپارچه و مجاهدت مومنانه مردم ایران به پیروزی رسید، زمینه را برای بازگشت به جهان‌بینی اسلامی و حاکمیت ارزش‌ها و روش‌های دینی فراهم آورد. ملت ایران با انتخاب هوشمندانه نظام حکومتی مبتنی بر «ولایت فقیه» راه را برای نیل به آرمان ولای «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» هموار کرد.

انقلاب اسلامی، طی قریب چهار دهه حیات پربرکت و دوران‌ساز خویش، با ایستادگی در مقابل نظام سلطه و قدرت‌های زیاده‌خواه جهانی و هماوردی با دشمنان و رقیبان تمدنی و تاریخی خود، با گسترش آزادی‌ها و تأمین استقلال و استقرار امنیت و ثبات در کشور و پیشرفت‌های شگرف آموزشی، علمی و فناوری، افزایش سطح رفاه عمومی و ...، ایران را به یک قدرت بلامعارض منطقه‌ای و قدرت مطرح جهانی بدل کرد و الگوی انقلاب اسلامی، امروز الهام‌بخش همه ملت‌های تحت ستم و آزادی‌خواه قرار گرفته است.

و این همه، به سبب ایستادگی و پایمردی ملت ایران بر آرمان‌ها و اهداف انقلاب خویش و رهبری پیامبرگونه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) و به مدد فداکاری ایثارگران و خون پاک شهیدان بزرگوارمان حاصل شده است.

اما حقیقت آن است که با وجود این دستاوردهای عظیم و به‌رغم تلاش‌های فراوان صورت گرفته در دوران پس از انقلاب، هنوز آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و انتظارات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) به تمامی محقق نشده‌اند و چشم‌انداز زیبا و شوق‌انگیز جمهوری اسلامی به منصه ظهور نرسیده است و مردم به همه آرزوهای خود در ایجاد یک نظام مردم‌سالار دینی نائل نشده‌اند.

مشکلات اقتصادی که بیکاری جوانان، رکود اقتصادی و گرانی و کاهش قدرت خرید مردم در رأس آن است، همچنان مهمترین مسئله کشور است با وجود ارتقای سطح رفاه عمومی و تلاش‌های صورت گرفته برای گشایش در معیشت مردم، هنوز بسیاری از مردم زیر خط فقر قرار دارند و از تأمین معاش روزانه خود عاجزند. فساد اداری و فساد اقتصادی با ارقام نجومی و دریافت‌های نامتعارف و ناعادلانه میدران و صاحب‌منصبان از آستانه تحمل مردم فراتر رفته است.

ما آشکارا اعلام می‌کنیم این وضعیت و وجود این مشکلات، شایسته نظام جمهوری اسلامی نبوده و در شأن مردم انقلابی و فداکار این سرزمین نیست. پذیرفته نیست کشوری برخوردار از منابع سرشار و ثروت‌های فراوان مادی و سرمایه عظیم و لایزال انسانی که آن انقلاب شکوهمند را به پیروزی رساند و در دفاع مقدس 8 ساله خود، بر اراده جهانی برای تصرف سرزمین و شکستن عزت و کرامتش فائق آمد و امنیت کشور را در این جهان ناآرام و پرآشوب و منطقه‌ای که از زمین و آسمانش شراره‌های جنگ و فتنه و قتل و غارت می‌بارد، به اوج رساند و آن پیشرفت‌های شگرف را در عرصه علم و فناوری آفرید، دست‌به گریبان چنین مشکلاتی باشد.

ما اطمینان داریم این ملت بزرگ به‌رغم تهدیدهای دشمنان، ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی‌بدیلی برای غلبه بر مشکلات و موانع، سدکننده راه پیشرفت خویش در اختیار دارد و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکید کرده‌اند، هرگاه به مبانی و ویژگی‌های انقلاب خود تمسک کرده‌ایم و نیروی زلال و لایزال مردم به صحنه آمده است، بر مشکلات غلبه کرده‌ایم و هرگاه به جای اعتماد به نیروی ملت و توانایی‌های داخلی به بیگانه چشم دوختیم، ناکام مانده و زیان کردیم. توفیق و دستاوردهای انقلاب، حاصل انقلابی عمل کردن و تکیه و اعتماد به مردم است و آسیب‌ها و انحراف‌ها محصول غفلت دولت‌ها و مسئولان از این حقیقت روشن!

با کمال تأسف باید اذعان کرد بسیاری از مسئولان و مدیران اجرایی کشور از هر یک از جناح‌ها و سلیقه‌های سیاسی که عهده‌دار مسئولیت بوده‌اند، به تدریج از روحیه و منش انقلابی و از مردم و مستضعفان که ولی‌نعمتان آنها بوده و هستند، فاصله گرفته و برخی از آنان به اشرافی‌گری و رفاه‌طلبی و ثروت‌اندوزی روی آورده‌اند و از سوی دیگر، مردم، حضور موثری در اداره کشور نداشته و نتوانسته‌اند به وظیفه انقلابی خود در نظارت و مراقبت بر عملکرد مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و نقد آنان و مطالبه‌گری از آنان عمل کنند.

پیشنهاد ما این است که برای عبور از تنگناهای اقتصادی و نجات کشور از مشکلات و معضلاتی که آن را از حرکت در مسیر پیشرفت و اعتلاء بازداشته است به اصول و ارزش‌های اسلام و انقلاب بازگردیم و با هم‌فکری و هم‌دلی، راه را برای حضور موثر و مستمر مردم در اداره کشور هموار کنیم و موانع حرکت رو به جلو و عوامل سدکننده پیشرفت را از سر راه برداریم.

ما، جمعی از دردمندان و دغدغه‌داران، با توکل بر خدای متعال و امیدوار به نصرت الهی و با آگاهی از قدرت و توانمندی‌های کشور و ظرفیت‌های بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی و با علم به فرصت‌های فراوان منطقه‌ای و بین‌المللی و با اعتماد به ظرفیت عظیم ملت ایران، پیش قدم شده و با اعلام افراد زیر به عنوان پایه‌گذاران این حرکت از تمامی نیروهای انقلاب، دردمندان و دلسوزان، صاحبان اندیشه و اراده، از اقشار مختلف مردم در پهنه جغرافیای کشور عزیزمان ایران، دعوت می‌کنیم در این جهاد مقدس شرکت کنند و در یک جبهه فراگیر و مردمی برای کارآمدسازی نظام اجرایی کشور، تحول در وضعیت اقتصادی مردم، مبارزه با فساد و هموار کردن مسیر پیشرفت و عدالت متحد شوند.

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که عنوان این حرکت مردمی و خیزش عمومی است، در نخستین گام به تشکیل «مجمع مردمی نیروهای انقلاب» همت خواهد گماشت. این مجمع که برخاسته از متن نیروهای مومن و انقلابی سراسر کشور است، با توجه به انتخابات پیش‌رو که با عنایت به شرایط کشور، بسیار مهم و سرنوشت‌ساز خواهد بود، در فرآیندی مشارکتی و مبتنی بر مردم‌سالاری، خط مشی سیاسی و اهداف و برنامه‌های جبهه را معین و اعلام خواهد نمود.

من الله التوفیق و علیه التکلان

محمدحسین رحیمیان، یحیی آل اسحاق، مهدی چمران، حمیدرضا حاجی بابایی، رضا روستا آزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی، نادر طالب زاده، مرضیه وحید دستجردی

قرار است این چهره‌ها در نشست خبری امروز به تشریح دلایل شکل‌گیری این جبهه بپردازند.

رحیمیان: برخی از کارگزاران نظام از مردم فاصله گرفته و به سمت ثروت اندوزی رفته‌اند

کک

حجت‌الاسلام رحیمیان رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در نشست اعلام موجودیت این جبهه که در تالار گفتگوی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه برگزار شد با بیان اینکه در پیچ تاریخی و به تعبیری دیگر در لیله القدر تاریخ ایران و اسلام هستیم اظهار داشت:‌ در این موقعیت انجام تکلیف خیر من الف شهر و تخطی گناه مضاعف دارد.

رحیمیان با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند حکومت برخواسته از اسلام ناب را براندازی کنند خاطر نشان کرد:‌ طی تجربه تاریخی می‌گوییم که دشمن جز تسلیم محض ما به چیزی رضایت نمی‌دهد؛ دشمن با تمام تجهیزات و تمام توان از جمله ابزار جنگ نرم که از کارایی بالایی برخوردار است به مقابله با ما آمده و می‌خواهد انقلاب را از پای دربیاورد.

وی در ادامه با بیان اینکه از طرفی در طول تاریخ مانند امروز اسلام ناب شکوفایی نداشته است گفت: اگر در روز عاشورا ۷۲ نفر حاضر به جان دادن برای ولایت بودند امروز به لطف حضرت ولیعصر در سراسر جهان صدها هزار سرباز جان برکف آماده جان دادن برای ولایت فقیه هستند.

رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: اقتدار امروز انقلاب در جهان نمونه و نظیری ندارد.

وی تاکید کرد:‌ با کمال تاسف باید بگوییم که علی رغم امنیت کم نظیر در داخل بسیاری از توصیه‌های امام راحل انجام نشده است و نظام اجرایی ما همواره از برطرف کردن مشکلات جامعه ناتوان بوده است.

رحیمیان خاطرنشان کرد:‌باید ابراز کنیم که برخی از کارگزاران نظام از مردم فاصله گرفته و به سمت ثروت اندوزی رفته‌اند.

وی اظهار داشت:‌ ملتی که همواره سختی‌های کشور را بر دوش گرفته امروز درگیر معضلاتی مانند اشتغال است که حتی این مسائل خواب را از چشم رهبری زدوده است و دل هر فردی را به درد می‌آورد؛ در این شرایط باید حرکتی انجام شود.

رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد:‌ هرکسی که در این جامعه دغدغه مردم، گرفتاری‌های آنها و دغدغه احیای ارزشها را دارد و می‌خواهد مردم را در این عرصه به کار بگیرد وارد شده و جبهه‌ای تشکیل شده است؛ اتکای به مردم دارد فراتر از یک یا دو جناح است.

وی با بیان اینکه ما اصولگرایی را قبول داریم اظهار داشت:‌اما امروز می گوییم با اتکا به یک جناح و دو جناح مشکلات حل شدنی نیست.

رحیمیان تاکید کرد: هرکسی که فراتر از اصولگرایی اعتقاد به اصول امام، انقلاب و تبعیت از مقام ولایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند را فرا می‌خوانیم و دست به دست هم بدهیم تا جبهه مردمی انقلاب و جبهه خدمتگزاری به انقلاب را تشکیل بدهیم.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این جبهه پشتیبانی از جبهه اقدام صادقانه است اظهار داشت: مشکل امروز کشور کمبود عمل و زیاد بودن شعار است.

رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب با یبان اینکه اقدام صادقانه برای تحقق اهداف انقلاب و دستورات رهبری مورد نیاز است خاطر نشان کرد: جلوگیری از فساد اقتصادی، حل مشکلات اقتصادی و گرانی از اهداف این اقدام صادقانه و این جبهه است.

وی تاکید کرد:‌ باید صداقت و راستگویی را در برنامه خود جای دهیم؛ این جبهه فراتر از اصولگرایی و مشتمل بر همه آنهایی است که اعتقاد به راه امام دارند؛ از همه دلسوزان می‌خواهیم به این جبهه بپیوندند.

خبر تکمیلی منتشر می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: