در روزهای اخیر رسانه های ضد انقلاب با حاشیه های بسیار و جو سازی و همچنین دروغ پردازی سعی در فشار و حاشیه سازی علیه جمهوری اسلامی داشته تا در مقابل خواسته هایی که برخی مجرمین دارد کوتاه بیاید و همچنین از جرم های ضد امنیتی برخی فعالین سیاسی علیه جمهوری اسلامی انجام داده اند بگذرند.

به گزارش ثامن پرس، در روزهای اخیر رسانه های ضد انقلاب با حاشیه های بسیار و جو سازی و همچنین دروغ پردازی سعی در فشار و حاشیه سازی علیه جمهوری اسلامی داشته تا در مقابل خواسته هایی که برخی مجرمین دارد کوتاه بیاید و همچنین از جرم های ضد امنیتی برخی فعالین سیاسی علیه جمهوری اسلامی انجام داده اند بگذرند. رسانه هایی که چشم و گوش های  خود را در برابر زندان های ضدحقوق بشر آمریکا و جریان های مستکبر جهان بسته اند اما در برابر اندک اعتصاب هایی که فعالین سیاسی ضد انقلاب در زندان های ایران برای فشار علیه انقلاب اسلامی انجام می دهند، ده ها خبر در روز در هر کدام منتشر می شود. آرش صادقی یکی از این زندانی هایی است که چندین فعالیت آن طبق قانون به عنوان جرائم ضد امنیتی شناخته شده است.

اندر حکایت SaveArash#

در ین باره صبح نو نوشت: آرش صادقی، دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی تهران است که سه بار به اتهام جرائم سیاسی و امنیتی بازداشت، محکوم و آزاد شده است. اولین بار در هجدهم تیر 1388 دستگیر شد و به مدت 90 روز در بازداشت بود که به قید کفالت آزاد شد؛ دوم دی 1388 دومین بار بود که آرش صادقی دستگیر شد که بعد از 81 روز بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

اما در خرداد ماه 89 شعبه 26 دادگاه انقلاب آرش صادقی را به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «تبلیغ علیه نظام» به 6 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به 1 سال حبس تعزیری و 4 سال حبس تعلیقی تبدیل شد. حکمی که شعبه 15 دادگاه انقلاب آن را تأیید کرد. صادقی اما برای چهارمین بار در پانزدهم اردیبهشت 93 دستگیر شد که شعبه 54 دادگاه انقلاب وی را به علت اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به رهبری، تشکیل گروه های غیر قانونی، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به 15 سال حبس محکوم کرد که به دلیل ارتکاب جرم در دوره تعلیق حکم قبلی، حکم 4 سال حبس تعلیقی وی نیز لازم الاجرا شد و به این ترتیب آرش صادقی به 19 سال حبس محکوم شد. گلرخ ابراهیمی، همسر آرش صادقی که به جرم «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به 6 سال حبس محکوم شده بود، سوم آبان ماه برای اجرای حکم حبس، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.اما بعد از انتقال وی به زندان، آرش صادقی برای آزادی همسرش دست به اعتصاب غذل زد اما در این دوره از طریق تماس تلفنی با اعضای خانواده و فعالان مدنی و سیاسی نیز در ارتباط بود.

یکی از اتهامات مشترک آرش صادقی و گلرخ ایرایی، فعالیت تبلیغی علیه نظام بود که حمایت از زینب جلالیان عضو گروهک پژاک و شبنم مددزاده عضو منافقین را می‌توان نمونه‌هایی از این فعالیت‌ها دانست؛ همچنین همسر آرش صادقی از شهرام احمدی که عضو گروهک تروریستی توحید و جهاد و مسوول عضوگیری داعش در غرب ایران بود نیز حمایت  علنی می‌کرد و در توییتر این دو نیز اظهارات واضحی در حمایت از افراد وابسته به گروهک‌های تروریستی موجود است.

در روز پنجشنبه 9 دی بود که یک اکانت در توییتر اعلام کرده بود که حمایت‌های تک و توک در فضای مجازی را در دنیای واقعی نشان بدهند، بر همین اساس پیشنهاد شد که هشتگ SaveArash#  را تبدیل به یک‌ترند جهانی کنند اما منبع پیشنهاد، اکانتی بود که تنها 3 روز ساخته شده بود و فقط 3 تا توییت داشته است.

موج توییتری در حمایت از آرش صادقی و به منظور پایان دادن به اعتصاب غذای او، جمعه عصر به اوج خود رسید وهشتگ SaveArash# با 400 هزار بار تکرار در توییت‌های مختلف، جایگاه نخست هشتگ‌های توییتری در جهان را به دست آورد و در اصطلاح‌ترند اول جهانی شد. برخی کاربران توییتر عقیده داشتند که این حجم بالای توییت با این هشتگ، غیرطبیعی است و دلیل می‌آوردند که بسیاری از این توییت‌ها کار ربات‌های نرم‌افزاری است و توسط حساب‌های کاربری جدیدالتاسیس و جعلی (Fake) صورت می‌پذیرد؛ به خصوص آنکه در موارد مشابه دیده می‌شد که افراد وابسته به مجاهدین خلق در توییتر بسیار فعال می‌شوند. اگرچه این فرضیه توسط حامیان این هشتگ به شدت رد شد و از سوی آنان این اظهارات بیان شد که کاربران انقلابی توییتر از ترند شدن این هشتگ سرخورده شده‌اند؛ اما دیری نپایید که به طور ناگهانی هشتگ SaveArash# از لیست هشتگ‌های جهانی ناپدید شد.

 گمانه اصلی در علت حذف این هشتگ آن بود که توییتر متوجه حجم بالای کاربران تازه‌کار (و جعلی) در کمپین و نیز ارسال یک توئیت خاص بدون آنکه به اصل مطلب چیزی اضافه شود، شده بود. در این میان اما بودند افرادی که با هوشمندی اسیر این موج‌های کاذب نشدند. این افراد عقیده داشتند که هشتگ سازی برای فردی که هنوز پرونده او در قوه قضاییه باز است و اتهاماتی نظیر حمایت از گروهک‌های تروریستی در سابقه‌اش دارد، بیش از آنکه رویکرد عدالتخواهی باشد، غوغاگری رسانه‌ای است. برای مثال در فضای تلگرام و توییتر این چند جمله به چشم خورد:

-  اگر همین امروز بابک زنجانی که میلیاردها تومان پول مردم را دزدیده است اعتصاب غذا کند و گروهی در فضای مجازی برای او free# راه بیندازند باید وی را آزاد نمود یا خیر؟ -  وقتی 19.5 سال حبس گرفتم شاد شدین و وقتی بعد ۶ سال (از همه‌تون بیشتر) عفو شدم ناراحت. بله سیو آرش، اما ادای بشردوستی درنیارین!

-  اگر به فکر آرش صادقی هستید، باید بگویید «اعتصاب‌ات را بشکن» اگر به فکر عدالت هستید، باید دنبال شفافیت قضایی باشید...

در این میان از قوه قضائیه هم می‌توان یک درخواست داشت که با توجه به حجم و سرعت بالای تخریب و فضاسازی ضدانقلاب در هر موضوعی، یک قرارگاه رسانه‌ای تشکیل دهد؛ شاید اعلام شفاف جرم این افراد یا هر چیزی که باعث روشنگری شود بسیار راهگشا باشد. زیرا کسانی که می‌دانند این یک بازی رسانه‌ای است به دلیل فقر اطلاعات دستشان برای دفاع باز نیست.

 اگر در این موضوعات اطلاع‌رسانی درستی صورت نگیرد، ممکن است بسیاری از افراد دلسوز به دلیل انسانی‌بودن آن با چنین موج رسانه‌ای همراه شوند. در هر صورت اما به نظر می‌رسد، فعالیت‌های کاربران در توییتر و فضای مجازی که هنرمندان را هم شامل می‌شد، به نتایجی دست یافت چراکه روز گذشته  وکیل آرش صادقی به سایت خبری تحلیلی ساعت ۲۴ گفت: بر اساس آن چه از طرف دادستانی بیان شده است، آرش صادقی به مرخصی درمانی  و همسرش گلرخ ایرایی به مرخصی می‌روند.   

مطالب مرتبط با آرش صادقی و گلرخ ایرایی
حواشی تجمع مقابل زندان اوین در حمایت از آرش صادقی+عکس و فیلم
دروغ‌های شاخ‌ دار درباره «آرش و گلرخ»؛ عشاق دست‌ پرورده ضدانقلاب +تصاویر
دوستان آرش صادقی؛ او را چگونه توصیف می کنند؟
اینفوگرافیک چگونگی فریب افکار عمومی برای آزادی متهمان امنیتی (آرش و گلرخ)
آرش صادقی به وکیل خودش هم دروغ می گوید (فیلم)
توهین گلرخ ایرایی به امام هادی (ع)+عکس

 

جرایم آرش صادقی به روایت تصویر

photo_2017-01-01_16-07-30

حساب توییتر همسر آرش صادقی

15726874_10206325763462235_4420779182513647920_n-768x929

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: