اینکه چه عواملی سبب شده تا علی شریعتی به زندان بیفتد مسئله ای مهم است که جریان زاویه دار و معاند به طور مکرر در آن تشکیک کرده و مداوم از بی گناهی این افراد سخن گفته اند.

به گزارش ثامن پرس، یقینا استفاده ی دشمن از برخی عناصر داخلی به وضوح مشخص بوده و در سال های اخیر حاشیه سازی برای نظام توسط برخی عناصر داخلی رو به افزایش نهاده است. استفاده از زندانی سیاسی که به جرائم امنیتی مخصوصا پس از فتنه 88 به دلیل فعالیت موثر در درگیری ها بازداشت شدند از مهمترین این عناصر هستند.

پس از آرش صادقی که به دلیل جرائم متعدد امنیتی در زندان اقدام به اعتصاب غذا در جهت رسیدن به آزادی اجباری از زندانی زده بود پس از آن، رسانه های معاند در تویئتر و سایر شبکه های اجتماعی به وسیله ی علی شریعتی زندانی امنیتی دیگری که در زندان برای آزادی اقدام به اعتصاب زده حمله به نظام را آغاز کردند.

اما اینکه چه عواملی سبب شده تا علی شریعتی به زندان بیفتد مسئله ای مهم است که جریان زاویه دار و معاند به طور مکرر در آن تشکیک کرده و مداوم از بی گناهی این افراد سخن گفته اند. اما بازداشت و زندانی شدن این افراد به فقط این بار بازنمی گردد.

علی شریعتی پس از فتنه 88

علی شریعتی پس از فتنه 88 نخستین بار در ۲۵ بهمن ماه ۱۳۸۹ در تجمعات خیابانی که در جهت تخریب نظام انجام شده بود دستگیر شد و زندانی گردید. او بعدتر در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. دادگاه تجدید نظر این حکم را به یکسال حبس کاهش داد و شلاق نیز بخشوده شد. علی شریعتی هشت ماه از دوران یکسال حبس خود را گذراند و آزاد شد.

اما دومین بار وی در ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ در زیر پل سیدخندان تهران بازداشت شد. او به همراه عده دیگری به مناسبت «نیمه شعبان» که برای رفع حصر سران جنبش سبز  نذری پخش می‌کرد توسط نیروی انتظامی دستگیر شد. که این اقدام وی و سایر همکارانش اقدام به تجمع غیرقانونی دیگری به اسم شعائر مذهبی بود که علیه نظام صورت می پذیرفت که سعی در گسترش این اجتماعات داشت.

بار سوم در روز ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ او را در منزلش دستگیر کردند. او طی دو جلسه دادگاه در تاریخ‌های ۳۰ خرداد و نهم شهریور ۱۳۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی از طریق شرکت در تجمع ۳۰ مهر ماه ۹۳ در اعتراض به اسیدپاشی‌ها، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، توهین به ریاست جمهوری در تاریخ ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۴ طی حکمی که به او ابلاغ شد به دلیل این اتهامات به اشد مجازات یعنی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد. دادگاه شعبه ۵۴ تجدید نظر او ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ برگزار شد. بر اساس رای این دادگاه که در خرداد ماه ۱۳۹۵ ابلاغ شد، جرائم علی شریعتی عبارت بودند از توهین به رهبری،توهین به رئیس جمهوری و همچنین اقدام به تجمع علیه امنیت ملی بود که سبب شد وی نهایتا به 5 سال زندان محکوم شود.

محکومیتی که توسط علی شریعتی قابل پذیرش نبود و از همان ابتدا با آن مخالفت کرد و اعلام کرد تا تبرئه شدن و آزادی دست از اعتصاب نخواهد کشید. این جنس اعتراضات مهمترین نشانه آن عدم پایبندی این افراد به قانون می باشد که اقدامات آن ها پس از فتنه 88 خود گویای این مسئله است که برای آن ها قانون مطرح نبوده و با تجمع و اعتراضات غیرقانونی و همچنین رفتارهایی همچون اعتصاب قصد ضربه به نظام را دارند.

حمایت مصطفی معین وزیر دولت اصلاحات از یک مجرم امنیتی

photo_2017-01-11_09-05-07

اما برخی حمایت های شخصیت های جریان اصلاحات همچون مصطفی معین و همچنین علی مطهری سبب می شود که این افراد فصای بیشتری را برای خود باز ببینند تا نهایتا به خواسته ی خود یعنی آزادی و لطمه زدن به قانون های اسامی واردشود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: