اولین ایرباس 321 امروز به مشهد می آید در این پرواز قرار است خانواده شهدا در سفری کوتاه به زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا علیه الاسلام بیایند.

به گزارش ثامن پرس، در روز های اخیر ایرباس 321 ورودی خاطره انگیز به کشور داشته است. عکس ها و فیلم های یادگاری مسئولین برای مردم یقینا جالب توجه بوده است.

اما به خبری زیر توجه کنید:

«سه شنبه ۲۸ دیماه ایرباس ۳۲۱ تازه وارد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا را از فرودگاه مهرآباد به مقصد مشهد مقدس منتقل خواهد کرد.این پرواز ساعت ۸:۲۵ صبح فردا مهرآباد را به مقصد مشهد ترک می‌کند و ساعت ۹:۵۵ در فرودگاه هاشمی‌نژاد به زمین می‌نشیند.

اولین هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نو هما پس از ۲۳ از ورود هواپیماهای نو به کشور پنجشنبه گذشته وارد کشور شد. در این مراسمی که به همین منظور توسط ایران‌ایر برگزار شد وزیر راه و شهرسازی از ورود ۲ فروند هواپیمای ایرباس ۳۳۰ نو به کشور تا پایان سال جاری خبر داد.»

بالاتر از خبر:

اما چرا این همه مانور تبلیغاتی برای ورود هواپیما انجام می شود؟وزیر راه درایام وزارتش بسیار نشان داده که علاقه ای به حمایت از تولید و توان داخل ندارد مسئله این نیست که ما هواپیما می توانیم تولید یا نه مسئله اینجاست، وزیری که کترینگ قطارها یعنی سرویس دهی درون قطارها را با آب و تاب و عکس های فراوان  به یک شرکت اتریشی می سپارد، با یک هواپیما قطعا کارهای دیگری می کند و کارهای دیگری همچون ورود قطارهای مسافربری در عین وجود کارخانه ی داخلی تولید واگن قطار از دیگر دستاوردهای این وزیر است. گرچه این رفتار همانند رفتار روزهای اول رسانه ها و دولتمردان برای برجام است، برجامی که روزی دولتمردان فکرش را نمی کردند اینطوری ترامپ بیاید بگوید این یک توافق احمقانه است برجامی که تنها ثمره اش برای کشور شده یک ایرباس و دیگر هیچ.

برجامی که خود دولتمردان هم از هیچ بودن آن سخن می گویند و روحانی مواضعی دربرابر نقض آن توسط طرف مقابل می گیرد. برجام نباید تبدیل به عنصری برای کوبیدن بر سر تولیدات داخل تبدیل می شد گرچه روح رفتن و ذوق زدگی مسئولین همین را به جامعه تزریق کرد.

به راستی اصل عزت در پرداختن به این ها چه می شود رفتاری که ناشی از ذوق زدگی در برابر غرب است، غربی که به دنبال سلطه برجمهوری اسلامی بوده، این ذوق زدگی ها بیشتر برای مردم سرافکندگی درونی در عین ظاهر شادمان را به همراه دارد چراکه از درون به عدم توانایی در تولید چنین هواپیمایی ها را به جامعه تزریق می کند گرچه در سال های اخیر طرح ساخت هواپیما در کشور به مدد دولت یازدهم تعطیل شد.طرحی که در درون دانشگاه ها توسط جوانان فضایی کشور در حال ساخت بود و دانشگاه های امیرکبیر و علم و صنعت به عنوان پایلوت این طراحی و ساخت مشخص شده بودند اما مشخصا ورود مدیران غرب زده برای تن دادن به برجام باید صنایع فضایی و هسته ای کشور را تعطیل و دانشمندان آن از کار اصلی شان بیکار می کردند و همین هم شد آن پروژه دیگر جایی در پروژه های کشور ندارد.

جالب است کشورهایی همچون آلمان که صاحب صنعت خودروسازی پیشرفته است سال های بسیاری با اتخاذ تعرفه های سنگین برواردات خودرو، مردم کشورشان را تشویق به تولیدات درونی کردند تا همه ی عیوب آن را برطرف نمایند تا امروز کشورشان در این صنعت به پیشرفت دست پیدا کند.

متاسفانه برجام اصلی ترین و بنیانی ترین وادادگی در برابر غرب درد بی درمان سال های پس از انقلاب مسئولینی بوده که فعل نتوانستن را به جای ما می توانیم صرف کرده اند و به این بلای خانمان سوز دچار شده اند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: