در این نشست نیز تیم رسانه ای و سیاست های آن نشان داد که دولت علاقه ی زیادی به حضور رودروی رسانه های منتقد در مقابل رئیس جمهور ندارد.

به گزارش ثامن پرس، روز گذشته نهمین نشست خبری ریاست جمهور حسن روحانی با حضور بیش از 200 خبرنگار داخلی و خارجی در محل سالن شهید بهشتی ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد. در این نشست حسن روحانی به بحث پیرامون مسائل روز کشور و منطقه آن هم با محوریت برجام پرداخت چراکه این نشست خبری در سالروز اجرایی شدن برجام برگزار گردید.

اما به مانند تعداد زیادی از سخنرانی های روحانی این نشست خبری هم با حاشیه هایی درباره ی منتقدین رئیس جمهور همراه بود.

اما حاشیه های زیر بخشی از این حاشیه ها می باشد:

در این نشست نیز تیم رسانه ای و سیاست های آن نشان داد که دولت علاقه ی زیادی به حضور رودروی رسانه های منتقد در مقابل رئیس جمهور ندارد و همین سبب شد تا طبق جدول زیر رسانه های داخلی انتخاب شوند:

photo_2017-01-18_10-00-58

نهمین نشست خبری رئیس جمهور که با حضور بیش از 200 خبرنگار، تصویر بردار و عکاس داخلی و خارجی در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد حدود 90دقیقه به طول انجامید که نسبت به سایر نشست های وی زمان کمتری به خود اختصاص داد.

* این نشست خبری نسبت به گذشته با شرایط سخت تر امنیتی روبه رو بود و در اقدامی نادر تلفن همراه خبرنگاران را نیز گرفتند. در این رابطه خبرنگار روزنامه رسالت خطاب به رئیس جمهور گفت: همانطور که ماهی به آب نیاز دارد خبرنگار هم به موبایل احتیاج دارد. اما روحانی پاسخ داد: البته فکر نکنم آنقدر هم نیاز باشد که بشود به ماهی و آب تشبیه نمود که با خنده حضار همراه شد.

*خبرگزاری های ایلنا، ایسنا و صداوسیما، روزنامه های شهروند، ابتکار و رسالت، شبکه خبر سیما و رسانه های خارجی شامل بلومبرگ آمریکا، فرانس 24، الجزیره و روسیا الیوم از جمله رسانه هایی بودند که موفق به طرح سوال خود از رئیس جمهور شدند.

*روحانی در مورد خاصیت خرید هواپیما گفت: کسی که بلیت می خرد می خواهد به کربلا برود یا سوریه در صورت امن شدن یا حج بعد از مهیا شدن شرایط یا هر جای دیگری که دوست دارد. برخی دوست دارند هواپیمای کهنه سوار شوند و با هواپیمای نو مشکل دارند. خب بروند کهنه سوار شوند، آن هم هست. این سخنان با خنده و سپس تشویق برخی حضار روبه رو شد.

*خبرنگار ابتکار در بخشی از این نشست در سوالی درباره منشور حقوق شهروندی و موضوع حصر، نام رئیس دولت اصلاحات را به زبان آورد و البته تصریح کرد که نباید این نام را بگوییم ودر مورد تضمین اجرای منشور حقوق شهروندی پرسید.

*رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار آمریکایی در مورد سخنان ترامپ علیه برجام آیه «عسی أن تکرهوا شیئا و هو خیر لکم» را خواند که مضمونش این است که شاید چیزی که فکر می کنید برای شما بد است خیری داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: