بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو عنوان و دو مفهوم غلط و انحرافی به وسیله‌ی کسانی که هم با روحانیت بد بودند، هم با انقلاب دشمن بودند، در ذهن ها مطرح شد. این دو مفهوم غلط و در واقع دو تهمت را دشمن به عنوان تاکتیک مطرح کرده است

به گزارش ثامن پرس، یکی از مباحثی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه تحلیل گران مختلف قرار گرفته، موضوع روحانیت منهای اسلام است. رهبر فرزانه انقلاب در بیاناتی به زیبایی به این موضوع اشاره می کنند:

«بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو عنوان و دو مفهوم غلط و انحرافی به وسیله‌ی کسانی که هم با روحانیت بد بودند، هم با انقلاب دشمن بودند، در ذهن ها مطرح شد. این دو مفهوم غلط و در واقع دو تهمت را دشمن به عنوان تاکتیک مطرح کرده است: یکی طرح مسئله‌ی حکومت آخوندی است. می گویند در ایران حکومت آخوندی، حکومت روحانی بر سر کار است. این را نوشتند، گفتند، ترویج کردند، تکرار کردند. دیگری طرح موضوع آخوند حکومتی است؛ تقسیم آخوند به حکومتی و غیر حکومتی. هدفشان از طرح این دو مفهوم انحرافی و غلط این بود که اولاً نظام اسلامی را از پشتوانه‌ی عظیم فکری و نظری و استدلالی و علمی علمای دین محروم کنند؛ ثانیاً روحانیت مسئول را، روحانیت انقلابی را، روحانیت حاضر در صحنه را که در مقابل دشمنی‌ها سینه سپر کرده است، به خیال خودشان منزوی کنند، بدنام کنند. یعنی آخوند یک نوعش حکومتی است، که این بد است، منفی است، ضد ارزش است؛ یک نوعش غیر حکومتی است، که این مثبت است، این منزه است.»

در این زمینه مسئول نهاد رهبری دانشگاه فردوسی مشهد در نشست صمیمانه ای که با اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه داشت، به پرسشی پیرامون روحانیت منهای اسلام پاسخ داد.

photo_2017-02-02_13-08-12

مدیر مسئول معزول نشریه قلم و نماینده نشریات بسیج ضمن بیان مطالبه رهبری معظم انقلاب مبنی بر اینکه جوان انقلابی نباید متهم به تندروی شود از عملکرد نماینده نهاد رهبری در کمیته ناظر بر نشریات گلایه کرد و گفت:امام راحل آخوند فاسد را از ساواکی و از شاه ملعون، بدتر می دانستند و نمونه های این روحانیت فاسد امثال آیت الله شریعتمداری و منتظری و نیز محمد خاتمی می باشند. حال چرا نماینده نهاد رهبری در کمیته ناظر بر نشریات به علت انتساب عنوان (روحانیت منهای اسلام) به محمد خاتمی، رای به توقیف این نشریه می دهد؟ آیا این امر با مطالبات امام خامنه ای، همخوانی دارد؟

حجت الاسلام صالحی در پاسخ عنوان کرد: من خاتمی را باغی بر انقلاب می دانم یعنی کسی که از حاکمیت خروج کرده است. "روحانیت منهای اسلام" یک اصل تاریخی است و در زمان حاضر نیز مصداق دارد و در بیانات امام(ره) نیز مطرح شده است. آقای خاتمی به وظایف حوزوی خود و وظایف یک روحانی اصیل عمل نکرده است و شاهد این مدعا ممنوع التصویر شدن وی است.

در زمینه نشریه قلم و موضع نماینده نهاد رهبری در کمیته ناظر بر نشریات ممکن است نماینده نهاد اشتباه کرده باشد که بررسی های بیشتر به عمل می آید و در صورت بروز اشتباه، اصلاح خواهد شد.

امام جماعت مسجد امام رضا دانشگاه فردوسی در گفتگو ثامن پرس به تبیین و تشریح مبحث "روحانیت منهای اسلام" پرداخت.

photo_2017-02-02_12-52-04

حجت الاسلام و المسلمین راجی بیان داشت: روحانیت منهای اسلام یعنی روحانیونی که به اسلام عمل نمی کنند و خطر روحانیت منهای اسلام به مراتب بیشتر از کفار است چرا که اینان به عنوان نماینده اسلام شناخته می شوند و اعمال و اقوال نادرستشان به حساب دین گذاشته می شود.

وی افزود: در طول تاریخ نمونه های فراوانی از روحانیت منهای اسلام وجود داشته و دارد. در صدر اسلام شریح قاضی نمونه بارز روحانیت منهای اسلام بود که فتوای قتل امام حسین را صادر کرد و در اوایل انقلاب نیز آقای شریعتمداری که دستور بمب گذاری در بیت امام را صادر کرد و در سال های اخیر خاتمی و کروبی مصادیق روحانیت منهای اسلام اند. خاتمی آبروی اسلام را برد و شهید مطهری و حتی پدرش نیز از اینکه در دام انحراف بغلتد بیم داشتند.

آقای خاتمی باغی و محارب است و حکمش اعدام است حکمی که برای کفار نیز وجود ندارد و کفار در صورت توبه و ایمان آوردند بخشیده می شوند اما توبه محارب اعدام است. حضرت علی می فرمایند: کسی که ندای تفرقه سر داد حتی اگر زیر عبای من بود او را بکشید.

ایشان در خاتمه اظهار داشت: چندی پیش نشریه ای در دانشگاه فردوسی به علت انتساب عنوان روحانیت منهای اسلام به محمد خاتمی توقیف شد که این کار اشتباه بوده است و موضع این نشریه انقلابی، بسیار به جا بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: