اخیراً خانم هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی به همراه چند تن از اعضای لیست امید در نامه ای خطاب به ریاست قوه قضائیه، خواستار عفو «نرگس محمدی» شده و از وی حمایت نموده اند.

به گزارش ثامن پرس، اخیراً خانم هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی به همراه چند تن از اعضای لیست امید در نامه ای خطاب به ریاست قوه قضائیه، خواستار عفو «نرگس محمدی» شده و از وی حمایت نموده اند. در واکنش به این عمل حقیرانه، سمعک نیوز نامه ای خطاب به این خانم نماینده منتشر نمود.

سرکار خانم هاجر چنارانی نماینده مردم شریف نیشابور در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

شاید این نامه باید بسیار زودتر از امروز نوشته می‌شد. درست روزی که شما به همراهی تنی چند از اعضای لیست امید در نامه‌ای خطاب به ریاست محترم قوه قضائیه به حمایت از «نرگس محمدی» دست زده و خواستار عفو وی شدید.

سرکار خانم چنارانی

جا دارد شما را از بازی ناآگاهانه در زمین مخالفان نظام جمهوری اسلامی به تحریک برخی افراد معلوم‌الحال در مجلس برحذر دارم. شما چندی قبل در مصاحبه‌ای مدعی شدید: « من یک زن فمنیست نیستم و تا جایی به زنان اعتبار می دهم که بنیان خانواده حفظ شود». اکنون جا دارد از شما بپرسم ناگهان چه شد که شما به حمایت نرگس محمدی فعال فمنیست فتنه ۸۸ و متهم به ارتباط با داعش و از گردانندگان «پروژه لگام» که برای مقابله با نص صریح قرآن درخصوص قصاص راه‌اندازی شده، اقدام به نامه‌نگاری کنید؟ این مساله به قدری تعجب برانگیز است که شما به عنوان یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، بهتر از هر فرد دیگری باید از جرائم فرد مذکور مطلع باشید.

نماینده مردم شریف نیشابور در مجلس شورای اسلامی

چند روز قبل نام شما ذیل امضاکنندگان تقدیر از اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برای دریافت جایزه اسکار، به چشم خورد. اکنون از شما می‌پرسم آیا فیلم «فروشنده» را دیده‌اید؟ از محتوا و حملاتی که اصغر فرهادی در فیلم فروشنده به هویت و غیرت ایرانی داشته، مطلع هستید؟ از تاریخچه عیان اهدای جوایز اسکار به فیلم‌های ضد ایرانی چون آرگو چطور؟ از زمینه‌سازی فیلمسازانی چون فرهادی با سیاهنمایی جامعه ایرانی برای ادامه روند فشار و تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران چه قدر مطلعید؟

می دانید در اسکار امسال، به فیلمی درخصوص جمعیتی موسوم به «کلاه‌سفیدها» که در کنار گروه‌های خونخوار داعش و جبهه‌النصره اقدام به کشتار مردم بیگناه سوریه کرده و اعضای بدن کودکان معصوم سوری را قاچاق می‌کنند جایزه‌ دادند؟!

می دانید که معرفی این فیلم به‌عنوان وضعیت مردم ایران چه بازخورد بدی را در سطح جهان برایمان به دنبال خواهد داشت؟ آن‌هم فیلمی که در آن فقط و فقط تصویری فلاکت‌بار و در حال فروپاشی از ایران ارائه می‌شود؟

چرا باید فیلمی که اسپانسر مالی و سفارش‌دهنده آن خواهر امیر قطر یه عنوان یکی از حامیان اصلی گروه تروریستی داعش، توسط نماینده مردم ایران، و عصو کمیسیون امنیت ملی مجلس حکومت جمهوری اسلامی مورد تمجید قرار گیرد؟

سرکار خانم چنارانی

شما با شعار « هستیم بر آن عهد که بستیم» پای به عرصه انتخابات گذاشتید. با توجه به حسن سوابقتان در دفاع از هویت انقلابی نظام اسلامی در دوران پیشا نمایندگی، مردم همچنان از شما انتظار دارند به شعار انتخاباتی خود پایبند بوده و همچون چشمان تیزبین نظام و مردم در کمیسیون امنیت ملی به مقابله با تهدیدهای علیه کشور به پا خیزید. نه آن که در قامت حامی شبه روشنفکری که دلش برای دوران خوش‌نشینی کافه نادری لاله‌زار تهران و مهجوریت اسلام تنگ شده، وارد شوید. اوج تکامل روشنفکران و هنرمندانی چون فرهادی آن است که آن جایزه کذایی را ببرند.جایزه منتسب به آن مخترع صلح‌طلب دینامیت (!) را. و غرب نیز این جایزه را بیهوده به کسی نمی‌دهد. آنها ممکن است منت گذارند و جوایز را به جهان‌_سومی‌ها هم اعطا کنند، اما شرط نخستین آن وابستگی به تفکر_غربی است. آنها جدایی هنر و تعهد را تبلیغ می‌کنند، اما جوایز خویش را به کسانی می‌بخشند که خود را نسبت به غرب و هنر و تفکر و سیاست آن متعهد بدانند.

و اما در پایان:

خاطرم هست پس از پیروزی شما در انتخابات گذشته، بسیاری از انقلابیون شهرستان نیشابور امید در دلشان زنده شد که پس از سالها فردی دلسوز بدون وابستگی به باند‌های قدرت و ثروت برای خدمت به مردم رنج کشیده شهرم پای به مجلس شورای اسلامی گذاشته است. اما امروز حقیقتا کنش‌های شما موجب نگرانی حامیان مردمی شماست. حتما یادتان هست یکی از نمایندگان سابق نیشابور در مجلس که از قضا لباس سادات و روحانیت بر تن دارد، مانند شما بدون اتکا به افراد خاص، در انتخابات پیروز شد. اما متاسفانه با عملکرد و مواضع اشتباه خود امر را به جایی رساند که علی رغم شرکت چندباره در دوره‌های بعدی دیگر به اقبال مردم نیشابور مواجه نشده و نخواهد شد.

امروز هم بنده به عنوان یکی از حامیان سابق و منتقدین امروز شما، صراحتا عرض می ‌کنم مایل نیستم سرنوشت آن بزرگوار، برای شما نیز تکرار شود. بلکه آرزو دارم همچنان با سلامت نفس و به دور از بازی‌های در کمین‌نشستگان قدرت، شما را در قامت نماینده انقلابی مردم در دوره‌‌های بعد ببینیم. البته این مساله تنها در صورتی است که شما انقلابی و برای مردم باقی بمانید.

والسلام علی من اتبع الهدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: