رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی امسال را ابلاغ نمودند. شاید مهم ترین کلام ایشان را بتوان این جمله دانست که «سختی‌ها ناشی از مشکلات معیشتی مردم است، چون از وضع مردم مطلعم، تلخی را با همه وجود حس می کنم...»

به گزارش ثامن پرس، رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی امسال را ابلاغ نمودند. شاید مهم ترین کلام ایشان را بتوان این جمله دانست که «سختی‌ها ناشی از مشکلات معیشتی مردم است، چون از وضع مردم مطلعم، تلخی را با همه وجود حس می کنم...»

سال 96 هم مشابه سال های پیش حول موضوعات معیشتی و اقتصادی نامگذاری شد و این مسئله نشان دهنده 2 موضوع است.

1- همچنان مبارزه اقتصادی ادامه دارد.

2- همچنان در درک و فهم ابعاد جنگ از سوی مسئولین کاهلی وجود دارد.

اولین مرحله برای رزم و آمادگی در جنگ ادامه دار اقتصادی، بیداری است. هم بیداری مردم و هم بیداری مسئولین. بیدار کردن مسئولین از بیدار کردن مردم سخت تر است، زیرا مسئولین توهم دانایی دارند.

و همین توهم دانایی منجر به نادانی و کاهلی در فهم مسائل اساسی مردم و انقلاب خواهد و دلیل دوباره سالی حول محور اقتصاد مقاومتی ناشی از ادامه دار بودن جنگ و کاهلی مسئولین در فهم مسائل اساسی کشور است.

6e0b1811-8152-48e7-99ca-97d0c3f9eb7a

جنگ دشمن که تمامی ندارد اما تا مادامی که مسئولین فهم خود را نسبت به معیشت مردم تغییر ندهند، نامگذاری‌های اقتصادی بر سال‌های جدید ادامه خواهد داشت.

سال گذشته با پیگیری رهبر انقلاب، به‌جهت اهمیت نهادینه شدن موضوع اقتصاد مقاومتی در دستگاه های اجرایی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شکل گرفت. مسئولان تلاش هایی را نیز در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که می‌تواند در دو مؤلفه رشد پایدار و  شفافیت خلاصه شود، انجام داده‌اند لکن اثرات این فعالیت ها برای مردم قابل لمس نبوده است.

یکی از نقصان های اقتصاد در دو سال گذشته عدم حمایت لازم از بخش های مختلف تولیدی بوده است، به‌عنوان مثال سهم تولید از منابع هدفمندی یارانه‌ها به‌قدری ناچیز بوده که عملاً دریافت و تزریق آن تفاوتی جدی در وضعیت واحدهای تولیدی ایجاد نمی‌کرده است.

860209_680

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: