سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار پس از ۱۱ سال هنوز تکمیل نشده است.

رمضانعلی سبحانی‌فر در دیدار با مسئولان شهر سبزوار با اعلام اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های این شهرستان اظهار داشت: 200 میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در راستای پرداخت مطالبات و دیون پیمانکاران تامین شده تا بتوانیم در اسرع وقت روند متوقف شده طرح‌ها را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه 100 میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات وزارت راه برای طرح راه‌آهن سبزوار اختصاص داده شده تصریح کرد: این اعتبار از محل اسناد و ضمانت نامه‌های پیمانکار تامین شده که با توجه به بدهکاری 70 میلیارد ریالی این طرح این اعتبار صرف پرداخت این دیون می‌شود.

سبحانی فر با بیان اینکه طرح با سرعت خوبی در حال اجرا است، تصریح کرد: سال گذشته در  25 کیلومتر از این طرح 45 کیلومتری عملیات زیرسازی اجرا و زمینه برای اجرای مرحله "بالاست" (ریل‌گذاری) فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز اعتباری بالغ بر 23 میلیاردریال برای در ردیف‌های بودجه به این طرح اختصاص داده شده است ادامه داد: با قول وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی طرح در 12 کیلومتر دیگر طرح از مسیر ایستگاه در شهرستان سبزوار آغاز و عملیات زیرسازی و آماده سازی برای بالاست(ریل‌گذاری) در این مسیر نیز اجرا می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای بخش طرح، 37 کیلومتر از پروژه خط آهن سبزوار تکمیل و امیدواریم تا پایان سال و اوایل سال آینده عملیات ریل گذاری این پروژه با پایان برسد.

سبحانی فر با اشاره به اختصاص 100 میلیارد ریال از این اعتبارات در راستای تکمیل طرح ورزشگاه 15 هزار نفری سبزوار ادامه داد: این ورزشگاه در 11 سال گذشته کلنگ‌زنی شده و تنها  50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: در بودجه سال 95 اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال اختصاص داده شده که این اعتبار نیز برای ادامه کار کافی نیست و بایستی هزینه‌های طرح از محل اعتبارات ملی تامین شود.

سبحانی فر با بیان اینکه در حال حاضر عملیات گازرسانی به 146 روستا در سطح حوزه انتخابیه آغاز و در برخی موارد در حال تکمیل طرح است افزود: این روستاها در قالب یک پیمان 700 میلیارد ریالی و به صورت همزمان در حال گازرسانی هستند.

وی با اشاره به عبور خط لوله گاز 30 اینچ از سبزوار به سمت استان خراسان‌شمالی ادامه داد: این خط با اعتباری بالغ بر 1500 میلیارد ریال در حال اجرا است که زمینه گازرسانی به روستاهای در مسیر را نیز فراهم می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: