دشمنان نظام و انقلاب نسبت به حضور آیت الله رئیسی در عرصه انتخابات احساس خطر کرده اند، فلذا همه توان خود را به کار بسته اند تا مانع وی شوند. در این بین محمود احمدی نژاد هم که روزی جزو بدنه انقلاب بود، خواسته یا ناخواسته فرامین این جریان معاند را اجرا می کند.

به گزارش ثامن پرس، دشمنان نظام و انقلاب نسبت به حضور آیت الله رئیسی در عرصه انتخابات احساس خطر کرده اند، فلذا همه توان خود را به کار بسته اند تا مانع وی شوند. در این بین محمود احمدی نژاد هم که روزی جزو بدنه انقلاب بود، خواسته یا ناخواسته فرامین این جریان معاند را اجرا می کند.

تب انتخابات هر روز داغ تر می شود و در این فضا هر خبری که ارزش های خبری بیشتری را در خود داشته باشد، بیش از سایر اخبار می تواند فضای انتخابات را تحت الشعاع خود قرار دهد.

ناگهان خبر حضور سعید مرتضوی در محل سخنرانی حجت الاسلام دکتر رئیسی در مسجد حظیره یزد تمام نگاه ها را به خود جلب کرد به نحوی که اصل خبر و استقبال گسترده مردم یزد در میان هیاهوهای رسانه ای گم می شود.

جریان انقلابی در بهت و حیرت فرو می روند و این سؤال ایجاد می شود که این حضور چه معنایی می تواند داشته باشد؟ از سویی دیگر جریان اصلاحات و اعتدال و سر خط های خارجی آن ها که رسانه های بیگانه هستند، سرخوش از این می شوند که یک سوژه ناب خبری صید کرده و با آن می توانند پازل سیاه نمایی علیه رئیسی را کامل کنند.

همان مرتضوی که متهم اصلی فاجعه کهریزک بود و با حمایت احمدی نژاد بر مسند ریاست سازمان تأمین اجتماعی نشست و نهایتاً بلوایی که احمدی نژاد در یکشنبه سیاه مجلس بخاطر آن رقم زد. همان یکشنبه سیاهی که رهبر معظم انقلاب درباره آن احمدی نژاد را مورد عتاب جدی قرار دادندو فرمودند:« بنده‌ی حقیر هم از دو جهت ناراحت شدم؛... خب، رئیس یک قوه به استناد یک اتهامِ ثابت نشده و مطرح نشده‌ای در دادگاه، دو قوه‌ی دیگر را متهم کرد؛ این کار بدی بود، اینجور کارها، هم خلاف شرع است، هم خلاف قانون است، هم خلاف اخلاق است، هم تضییع حقوق اساسی مردم است. یکی از حقوق اساسی مهم مردم این است که در آرامش روانی و در امنیت روانی زندگی کنند؛ در کشور امنیت اخلاقی برقرار باشد.» ۱۳۹۱/۱۱/۲۸

شاید همین عبارات کلیدی رهبر معظم انقلاب برای آنکه احمدی نژاد پس از آن دیگر صلاحیت لازم براساس اصل 115 قانون اساسی مبنی بر مدیر و مدبر بودن و دارای حسن سابقه و امانت و تقوی را کفایت کند، اگرچه اکنون عدم توجه به توصیه شفاف رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم حضور احمدی نژاد در انتخابات؛ باید عدم التزام عملی به ولایت فقیه را نیز ضمیمه کرد.

احمدی نژاد اینگونه تصور می کرد که تنها او توانایی مقابله با جریان اصلاحات و هاشمی و... را دارد پس باید همه ارکان جریان انقلابی سر تعظیم به پیش او فرود بیاورند؛ اما اکنون در مخمصه ای گیر کرده که نه راه پیش دارد و نه راه پس! از سویی موقعیت بسیار ضعیف روحانی بخاطر عملکردش و از سویی دیگر شکل گیری وحدت نسبی در بین نیروهای جریان انقلاب می تواند پایان بخش تصورات افسانه احمدی نژاد باشد

از این رو احمدی نژاد در اتحاد و پیوندی نا نوشته تمام تلاش خود را برای پیروزی روحانی در انتخابات بکار خواهد گرفت. احمدی نژاد با دو راهبرد مستقیم که توسط خود او هدایت می شود شاید به دنبال تخریب و شکست جبهه انقلابی برآمده است و از انجا که حجت الاسلام رئیسی را دارای پتانسیل های بیشتری برای رأی آوری می داند تمرکز برنامه هایش را بر روی ایشان گذاشته است.

وی از سویی شاید با حضور جنجالی در مشهد و ایجاد جوسازی های ناشایست در حرم امام رئوف (علیه السلام) به دنبال آن هست تا چهره ای خشن از مدیریت آستان قدس رضوی را به تصویر بکشد و بخشی از آرای مردمی رئیسی را خدشه دار کنند و از سویی دیگر با اعزام سعید مرتضوی به جلسه سخنرانی دکتر رئیسی در یزد، خوراک رسانه ای برای مخالفان جبهه انقلاب فراهم کند.

اما احمدی نژاد ناخواسته در زمین بازی بیگانگان نیز حرکت می کند به نحوی که یکی از تحلیل گران رسانه های غربی- عربی در این باره می گوید: باید حامیان احمدی نژاد را ترغیب کنیم رای ندهند یا رای باطله به صندوق بیندازند ، با این کار به رأی آوردی دشمن احمدی نژاد که حسن روحانی باشد کمک شایانی کرده ایم!! احمدی نژاد به خوبی می داند که شکست روحانی بدون حضور احمدی نژاد یعنی مرگ سیاسی احمدی نژاد از این رو بشدت دنبال خراب کردن بازی جریان انقلابی است!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: