فرقی هم نمی‌کند؛ خان‌زاده‌های چپ و راست‌ این روزها مشغول تئوریزه کردن برتری ژنی‌شان از عموم مردم هستند؛ حالا یکی با منطق علم تجربی و نگاه غربی و وراثت و تکامل خودش را توجیه می‌کند و یکی با نگاه به سلسلۀ جلیلۀ اولیای الهی.

این روزها اتفاقاتی دارد می‌افتد که باورش آسان نیست. چند روز قبل دوستی ذیل ویدئوی دابسمش دختران یکی از جماعت از‌ما‌بهتران یادداشتی نوشته بود با‌ این عنوان که «به سرزمین غم‌انگیز عجایب خوش آمدید» و نوشته‌اش نوشتۀ بسیار دردناکی بود، یادداشتی که، اگر اهلش باشید، می‌توانید آن را جستجو کنید و پیدا کنید و بخوانید.

ولی گمان نمی‌کردم به‌این‌زودی پیش‌بینی دوست عزیزمان محقق شود. ‌این روزها ویدئوی دیگری از همین گروه به‌اصلاح «آقازادگان» یا «خان‌زادگان» دست‌به‌دست می‌شود که در آن فرزند یکی از اهالی قدرت صراحتاً به ژن خودش افتخار می‌کند و در‌مقابلِ اصلِ بحثِ «آقازادگی» و «رانت‌های آقازاده‌ها» موضع می‌گیرد. فرقی هم نمی‌کند؛ خان‌زاده‌های چپ و راست‌ این روزها مشغول تئوریزه کردن برتری ژنی‌شان از عموم مردم هستند؛ حالا یکی با منطق علم تجربی و نگاه غربی و وراثت و تکامل خودش را توجیه می‌کند و یکی با نگاه به سلسلۀ جلیلۀ اولیای الهی، ولی‌ به‌هر‌حال، هر‌چه هست، انگار با سرعتی شگفت‌انگیز در‌حال ورود به سرزمین شگفت‌انگیز و غم‌انگیز عجایب و غرایب هستیم و آش‌ آن‌قدر شور شده که نورچشمی‌های حضرات به سواری‌شان بر گردۀ امکانات و اطلاعات و رانت‌ها و ارتباطات رضا نمی‌دهند و مشغول نظریه‌پردازی‌ برای این حق مسلم ژنتیکی‌شان هستند. و کسی هم نیست که بزند توی دهن‌ این‌ها که «شما در این سن پایین با کدام استعداد و اطلاعات و دانشی و با کارت چه کسی وارد بازی‌های بزرگ شده‌اید؟!».

فقدان جریان قوی مطبوعات عدالت‌خواه بد‌دردی است، جریانی که، اگر زنده و بالنده بود، به‌سرعت می‌توانست پروندۀ این حضرات راست و چپ را روی میز مردم بگذارد که «نخستین‌بار با چه روشی و از چه کانالی وارد کارهای بزرگ شدید و چه شد که در‌ این سن پایین سرمایه‌دار و دلال بین‌المللی و عضو هیئت‌مدیرۀ کجا و مدیر کجا شدید؟!». در سرزمینی که هر قدمش به خون کشاورز‌زادگان و کارگرزادگان مطهر است باید فعالان فرهنگ و رسانۀ انقلاب اسلامی‌ و عدالت‌خواهان حقیقی با جدیت بیشتری به‌ این نوع حرف‌های سخیف پاسخ دهند. ملاک برتری همانا تقواست و عمل صالح، و وعدۀ مسلم خداست «أن الارض یرثها عبادی الصالحون».

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: