دبیر کمیته اعزام ستاد اربعین استان خراسان رضوی تصریح کرد: افراد پس از ثبت‌نام در سامانه سماح کد رهگیری دریافت می‌کنند و از طریق می‌توانند اطلاعات را ویرایش کرده و یا انصراف خود را اعلام کنند.

به گزارش ثامن پرس، دبیر کمیته اعزام ستاد اربعین استان خراسان رضوی با بیان اینکه امسال  مرز اصلی برای خروج زائران خراسان رضوی  مرز مهران تعیین شده است  خاطر نشان کرد: برای زائرانی که با قطار یا هواپیما به شهر‌های آبادان، اهواز و خرمشهر می‌روند مرز شلمچه به عنوان مرز معین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سامانه "سماح" برای ساماندهی و اعزام زائران به عتبات به‌صورت مجازی ثبت‌نام می‌کند و افراد متقاضی با ثبت‌نام در این سایت اطلاعاعت خود شامل اطلاعات شناسنامه‌ای و گذرنامه‌ای را وارد می‌کنند.

دبیر کمیته اعزام ستاد اربعین استان خراسان رضوی تصریح کرد: افراد پس از ثبت‌نام در ساامان سماح کد رهگیری دریافت می‌کنند و از طریق می‌توانند اطلاعات را ویرایش کرده و یا انصراف خود را اعلام کنند.

ابراهیمی گفت: دریافت تمامی هزینه‌های اعزام از طریق سامانه سماح است و این هزینه شمال ۴۰ دلار برای ویزا و ۳۹ هزار تومان جهت ثبت‌نام است. افرادی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند پس از تکمیل ثبت‌نام می‌توانند گذرنامه خود را با حداقل ۶ ماه اعتبار از دفاتر حج و زیارت دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اقدامات صورت گرفته افراد ثبت‌نام شده در شهرستان‌های خراسان‌رضوی نیازی به حضور در مشهد ندارند و از طریق نمایندگان در شهرستان‌ها این اقدام را انجام می‌دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: