استاندار خراسان رضوی از اختصاص ۷۶۰ میلیارد تومان برای رونق تولید و اشتغال در استان خبر داد.

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی رضا رشیدیان صبح امروز در هشتمین جلسه کارگروه استانی ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی اظهار داشت: باید در سال اقتصاد مقاومتی از تمام امکانات و ظرفیت‌ها برای رشد تولید و اشتغال بهره برد.

وی با اشاره به ذخایر 2.7 میلیارد تنی معادن در استان افزود: این ذخایر از ظرفیت بالایی برای به کارگیری نیروی کار و سرمایه‌گذاری در استان است و وجود  46 ماده  معدنی از مجموع 69 ماده ی قابل استحصال در کشور در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار خراسان رضوی با توجه به نگاه جدی دولت به مساله اشتغال بیان کرد: 16 هزار میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع و تولید در نظر گرفته شده است.

رشیدیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام جدی دولت مبنی بر رونق تولید و اشتغال، اظهار داشت: به همین منظور 16 هزار میلیارد تومان اعتبار به این موضوع اختصاص داده شده است.

وی گفت: از این مبلغ 760 میلیارد تومان سهم استان است که تاکنون هزار و 540 واحد در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و متقاضی دریافت تسهیلات شده‌اند و حوزه ی صنعت  677 مورد و در بخش های مرتبط با جهاد کشاورزی 863 مورد است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بانک‌ها تا این تاریخ  162 میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند که با پیگیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پرداخت تسهیلات با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: