مدیر امور پارلمانی شهرداری مشهد گفت: آیین‌نامه حمایت و توانمندسازی دانش‌آموزان حاشیه شهر پیش‌نویس لایحه‌ای است که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه شده است.

به گزارش ثامن پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمود شیر رفیع اردکانی با اشاره به برگزاری هفتمین جلسه کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد به نخستین دستور کار این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: آیین‌نامه حمایت و توانمندسازی دانش‌آموزان حاشیه شهر پیش‌نویس لایحه‌ای است که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه شده است. 

اردکانی گفت: پس از بررسی لازم توسط اعضای کمیته و نمایندگان حوزه‌های مرتبط با انجام پاره‌ای اصلاحات مقرر شد عنوان آیین‌نامه اصلاح و با رویکرد کلی و عمومی تدوین گردد و در متن آیین‌نامه نیز اولویت به دانش‌آموزان با بضاعت مالی کم داده شود و موضوع منابع مالی آیین‌نامه نیز تعیین تکلیف شود.

وی افزود: با توجه به ابعاد متنوع موضوعات مطرح شده در آیین‌نامه مقرر شد مدیریت بهبود روش‌ها، تشکیلات و آموزش مطالب پیشنهادی خود را به ویژه درباره استفاده بیشتر از ظرفیت شورای اجتماعی محلات برای استفاده در آیین‌نامه به معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه نماید.

مسؤل کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد دومین دستور کار جلسه کمیته را بررسی پیش‌نویس اصلاحیه تهیه شده درباره مصوبه ساماندهی و صدور مجوز احداث سایت‌های مخابراتی و ارتباطی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه پیش‌نویس لایحه تهیه شده ماهیت بین‌‌بخشی داشت و از ابعاد مختلف مالی و حقوقی برخوردار بود، پس از بررسی‌های لازم مقرر شد لایحه تنظیم شده برای بررسی و تحقیق بیشتر در کارگروهی مطرح و پس از جمع‌بندی نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال شود.

اردکانی سومین دستور کار جلسه کمیته را بررسی پیش‎نویس لایحه دفترچه ارزش معاملاتی ساختمان موضوع تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری ارایه شده است، بیان کرد: موضوع با نظر اکثریت اعضای کمیته تایید و مقرر شد به صورت لایحه به شورای اسلامی شهر ارسال شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: