فتنه 88، یکی از ارکان اصلی جهان تشیع را هدف گرفت تا در قالب یک دعوای سیاسی، ارزش این روز را را در نزد مردم کاهش دهد. انطباق فتنه 88 با روز عاشورا برنامه ریزی شده بود.

گروه شهر ثامن پرس ـ جواد عابدی: 

چرا فتنه 88 عاشورا را هدف گرفت   

برای از پا انداختن یک ملت همیشه نیاز نیست آن ملت را نابود کنید، بلکه با هدف گیری ارزش های آن ملت و به استحاله کشیدن و منفعل کردن آنان، به هدف خود دست یافته اید. فتنه 88، یکی از ارکان اصلی جهان تشیع را هدف گرفت تا در قالب یک دعوای سیاسی، ارزش این روز را را در نزد مردم کاهش دهد. انطباق فتنه 88 با روز عاشورا برنامه ریزی شده بود. گرچه لطف خداوند و تدبیر رهبری و حضور مردم در حماسه 9 دی، دشمنان این نظام را ناامید نمود و به قول رهبری، کشور واکسینه شد، اما یقیناَ دشمن با ضربه ای که از عاشورا خورد، مترصد فرصتی دیگر و ایجاد فتنه ای شدیدتر برای عاشورا و عاشورائیان است.

برنامه های ایام تاسوعا و عاشورای مشهد مقدس

سخنرانی ومقتل خوانی آیت الله علم الهدی از سه شنبه ظهر الی روز عاشورا ساعت شروع مراسم 13آیت الله بهجت 18مسجد العلی

سخنرانی حجت الاسلام صالحی خوانساری در شب تاسوعا بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی (ره)

سخنرانی حجت الاسلام صالحی خوانساری در روز تاسوعا بعد از نماز صبح در رواق امام خمینی(ره)

مرثیه سرایی و سوگواری و قرائت زیارت حضرت اباالفضل (ع) در روز تاسوعا در رواق امام خمینی از ساعت 8:45 الی 13:30 (سخنرانان: آیت الله علم الهدی و آیت الله کازرونی)

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی با حضور هیئات مذهبی  به همراه سینه زنی و عزاداری تاسوعای حسینی، سه شنبه از ساعت 9 الی 11، صحن انقلاب اسلامی

نماز ظهر عاشورا به امامت آیت الله رئیسی

مراسم باشکوه خطبه خوانی شب عاشورا حسینی بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حضرت آیت الله عبدخدایی و نوحه خوانی و شمع گردانی خدام بارگاه منور رضوی به همراه قرائت خطبه در دارالحکمه و صحن انقلاب اسلامی

ویژه برنامه سوگواری شب عاشورا با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و ویژه برنامه سوگواری روز عاشورا با سخنرانی امام جمعه مشهد به همراه نوحه سرایی نوحه خوانان در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر

محدودیت های ترافیکی

در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت ۶ صبح تا اتمام مراسم مسیرهای میدان توحید، میدان شهدا، تقاطع شهید گمنام، پنجراه نواب صفوی و میدان بسیج، تقاطع دانش به طرف حرم مطهر، تقاطع شهید اندرزگو، چهارراه شهدا و تقاطع زرینه، میدان گنبد سبز، میدان ۱۷ شهریور به سمت حرم مطهر مسدود خواهد بود.

پارک وسایل نقلیه در رینگ زیر گذر حرم مطهر، روگذرهای نواب، شیرازی، طبرسی، خیابان شیرازی از میدان شهدا تا حرم مطهر، خیابان شهید رجائی حد فاصل تقاطع شهید اندرزگو تا تقاطع شهدا، خیابان آیت الله بهجت تا تقاطع زرینه، خیابان نواب صفوی، خیابان طبرسی تقاطع گمنام تا حرم مطهر، تقاطع دانش تا حرم مطهر، خیابان شهید اندرزگو و حریم کلیه تقاطع های موجود مسیر تا عمق ۵۰ متری ممنوع و از ساعت  ۲۴:۰۰شب تاسوعا و عاشورا پاکسازی خواهد شد.

پارکینگ های حرم مطهر رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: