یکی از این پارک های آبی که به اذعان مسئولین آن بزرگترین مجموعه آبی سرپوشیده در جهان است، سرزمین موج های خروشان می باشد. پارک آبی مذکور که یک سال و اندی از افتتاح آن می گذرد، بر خلاف سرزمین موج های آبی نتوانست بدون حاشیه به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش ثامن پرس، یکی از تفریحات پرطرفدار بین مردم و به طور خاص جوانان، ورزشی به نام شناست. به همین دلیل همیشه مجموعه های آبی جزو بخش های پرکار و درآمد زا بوده است. در این بین پارک های آبی به دلیل تلفیق عواملی همچون تفریح، ورزش و هیجان توانست جای خود را بین علاقه مندان باز کند. این موضوع در شهر مشهد به دلیل حجم بالای مسافران آن، همواره مورد توجه بوده است. شاید بتوان موج های آبی را یکی از جلو داران این بحث دانست. مجموعه ای که خیلی زود مورد توجه همه قرار گرفت و تمام مردم - چه کسانی که به استخر و شنا علاقه داشتند و چه نداشتند – می خواستند حداقل برای یکبار هم که شده، این تفریح و هیجان را تجربه کنند. اما نکته ای که در این بین، نگاه کارشناسان را به خود معطوف کرد استاندارد های لازم برای این گونه مجموعه هاست.

سرزمین موج های خروشان

یکی از این پارک های آبی که به اذعان مسئولین آن بزرگترین مجموعه آبی سرپوشیده در جهان است، سرزمین موج های خروشان می باشد. پارک آبی مذکور که یک سال و اندی از افتتاح آن می گذرد، بر خلاف سرزمین موج های آبی نتوانست بدون حاشیه به فعالیت خود ادامه دهد. به دلیل رخ دادن اتفاقات عجیب در آن، استاندارد یا عدم استاندارد بودن این مجموعه، به دغدغه ذهنی کارشناسان تبدیل شده است.

حادثه اخیر موج های خروشان

در روز پنج شنبه 29 مهر در اثر یک اتفاق در یکی از سرسره های مجموعه مذکور، شخصی دچار حادثه و مصدومیت از ناحیه کمر شده و برای درمان به بیمارستان منتقل می شود. علت حادثه از یک طرف و عدم رسیدگی به موقع به دلیل ضعف امکانات مجموعه از طرف دیگر، احتمال عدم رعایت استاندارد های لازم در سرزمین موج های خروشان را قوت می بخشد.

سابقه قطع برق، نقص فنی و آتش سوزی در سرزمین موج های خروشان

در تیرماه 94 بود که بحث قطع برق موج های خروشان خبرساز شد. اگر نقص فنی و آتش سوزی در مجموعه را هم به عوامل قبل بیفزایید ( گرچه دو مورد اخیر قبل از افتتاح مجموعه بوده است )، دیگر نمی توان وجود مشکلاتی در مجموعه موج های خروشان را انکار کرد.

آیا تجهیزات موج های خروشان استاندارد است؟

علیرضا جمیع، مدیرکل استاندارد خراسان رضوی در خصوص استاندارد بودن وسایل مجموعه آبی موج های خروشان با اشاره به اینکه تا چند ماه پیش برخی از دستگاه های این مجموعه آبی دارای تاییدیه استاندارد نبودند، گفت: ما پیش از این به مدیران این مجموعه اعلام کرده بودیم که باید برای تمامی دستگاه های آبی خود از اداره استاندارد تاییدیه بگیرند، امـا خب ایـن موضوع تا چند ماه پیش انجام نشده بود. وی ادامه داد: بعد از مدتی با هماهنگی هایی که انجام شد، گروهی از تهران برای تایید دستگاه ها به مشهد آمدند و تاییدیه آن را صادر کردند. جمیع در خصوص اینکه بعد از صدور تاییدیه آیا نظارتی هم بر این دستگاه ها انجام می شود یا خیر، اظهار کرد: قطعاً به همین صورت است و این نظارت شکل می گیرد. در حال حاضر نیز به صورت ماهیانه دستگاه های آبی این مجموعه کنترل می شود تا مشکلی به وجود نیاید. مدیرکل استاندارد خراسان رضوی همچنین در خصوص اتفاقی که چند روز قبل در این مجموعه رخ داده و منجر به آسیب دیدگی شدید کمر یکی از مراجعه کنندگان آن شد، اظهار کرد: تاکنون شکایتی در این باره به دست ما نرسیده است. در این مورد نیز حتماً تلاش می کنیم تا مشکل را بررسی کنیم. اگر خبر صحت داشته باشد، باید بررسی کرد که آیا دستگاه ها استاندارد نبوده است یا افرادی که مدیریت آن دستگاه ها را بر عهده گرفته اند، از تجربه کافی برخوردار نبوده اند؛ شاید هم افرادی که قصد استفاده داشتند، به درستی از این دستگاه ها استفاده نکرده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: