مرکز پالایش آلودگی زیست محیطی مشهد از افزایش روزهای ناسالم در شش ماه نخست خبرداد.

به گزارش ثامن پرس، افزایش آلودگی هوا در ماه های اخیر سبب شده تا مشکلات بسیاری برای مردم مشهد ایجاد شود که بدون شک یکی از عوامل مهم  آن، بازگشایی مدارس و افزایش تردد وسایط نقلیه در سطح شهر است.

این روند در روز های مهرماه نیز ادامه پیدا کرد به گونه ای که تعداد مناطق ناسالم رشد چشمگیری داشت و  از طرف دیگر تعداد روزهای ناسالم در چند منطقه شهر نیز رو به افزایش بوده است. در نیمه اول سال گذشته شمار روزهای ناسالم در مشهد فقط 10 روز بود، در حالی که امسال این آمار به 24 روز رسید.

آمار تفکیکی مناطق آلوده در شهریورماه 95:

 

آلودگی

3

2

آلودگی روز سه شنبه 4 آبان 95

آلودگی 2

قربانیان آلودگی هوا  افزایش یافته است

«حسن کریمدادی» مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد نیز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد، از مرگ بیش از 600 نفر براثر بیماری های تنفسی در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در 6 ماه اول سال جاری 618 نفر براثر بیماری های سیستم تنفسی در مشهد فوت شدند که از این تعداد 334 نفر مرد و 284 نفر زن بوده اند.

مسئولین شهری رسیدگی کنند

از سوی مسئولین شهری در برابر آمار توجهی دیده نمی شود و همچنین  اقدامی موثر در این زمینه انجام نگرفته به شکلی که به وضوح ایام آلوده ی سال در حال افزایش است ولی هیچ گونه گزارشی مبنی بر عملکرد مسئولین تا به امروز دیده نمی شود و این مسئله رویکرد مناسبی در عملکرد مسئولین شهری نمی باشد.

دستگاه های دولتی نیز باید وظایف خود را عملیاتی کنند. به طور قطع عدم عمل دولت به وعده ی خود در واگذاری اتوبوس های جدید شهری می تواند یکی از کم کاری مسئولین باشد زیرا امروز خطوط شهری مشهد دچار فرسودگی می باشد که پس از دولت نهم هنوز به به این ناوگان کمک لازم برای تامین اتوبوس های آن نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: