مسئله حاشیه نشینی امروزه از مهم ترین مشکلات هر شهر است. در شهر مشهد نیز این معضل وجود دارد که برای آن تمهیداتی اندیشیده شده است.

به گزارش ثامن پرس، حاشیه نشینی یکی از مشکلاتی ست که از مدت ها پیش گریبان گیر کلان شهرها بوده و هست. یکی از دغدغه های اعضای شورای شهرها رسیدگی به این معضل مهم است. مسئولین دلسوز سعی می کنند با تخصیص اعتبار، بار مشکلات حاشیه نشین ها را سبک کنند. شهر مشهد نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نبوده بلکه به دلیل وجود یک جلوه مذهبی، بیش از سایر شهرها با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. در همین راستا در یکصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که ظهر سه شنبه در تالار شهر برگزار شد، دو طرح در حوزه فرهنگ و اجتماع مصوب شد.

بر اساس مصوبه پرداختن به حاشیه شهر، مقرر شد تا برای کمک به استقرار ۱۰۰ روحانی در حاشیه شهر مشهد مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعلق بگیرد.

همچنین تعیین شد تا در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، ۸۰ درصد از این بودجه سهم شهرداری و ۲۰ درصد آن سهم سازمان تبلیغات اسلامی باشد. زمان اجرای تفاهم‌نامه به مدت یک سال و از تاریخ یکم فروردین سال جاری تا پایان سال مقرر خواهد بود.

کمیسیون ویژه ایثارگران در شورای شهر مشهد تشکیل شد

همچنین در این جلسه با طرح تشکیل کمیسیون ویژه ایثارگران در شورای شهر موافقت شد.

بر اساس این مصوبه برای این کمیسیون تازه تاسیس وظایفی به شرح زیر مشخص شده است:

بررسی طرح‌ها و لوایح به منظور ارایه تسهیلات به ایثارگران، خانواده آن‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت.

نظارت بر اجرایی شدن قوانین، مقررات و مصوبات موجود در حوزه ایثارگری.

تصویب شاخص‌ها و سیاست‌های ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه عملیاتی میان مدت و بلند مدت.

فراهم نمودن بستر مناسب و موثر برای تعامل با سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه ایثارگری.

بررسی و پیشنهاد بودجه سالانه مرتبط با حوزه ایثارگران جهت اقدام در شهرداری.

این لایحه به اتفاق آرا تصویب شد و مقرر شد تا کمیسیون ویژه ایثارگران تا پایان دوره چهارم شورای شهر مشهد ادامه داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: