به گزارش ثامن پرس به نقل از مدیریت گردشگری شهرداری مشهد، علی قناویز چی با بیان اینکه مناطق 3، 7، 6، 10، 9 و 11در شش مبادی ورودی شهر مقدس مشهد در حال آماده سازی ایستگاههای استقبال از زائران پیاده علی بن موسی الرضا (ع) هستند؛ اظهار کرد: در این ایستگاهها خدمات متنوع و گسترده ای از جمله اسکان، پذیرایی، پاشویه و...ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به طرح خادمان افتخاری حریم رضوی؛ بیان کرد: تاکنون 40 هزار در این طرح معنوی ثبت نام کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه تلفن ملی 096308 به صورت شبانه روزی به سه زبان پاسخ گوی زائران و مجاروان ارجمند است؛ افزود: از 6 آبان ماه تاکنون این تلفن پاسخگوی بیش از 7000 نفر بوده است.

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی ویژه خادمان افتخاری حریم رضوی؛ عنوان کرد: این آموزش ها در جهت آگاهی و اصلاح رفتار خادمان برگزار می شود.

وی از برگزاری جلسه آموزشی " آتش نشانی و ایمنی" و " دوره انتظامات" ویژه خادمان افتخاری حریم رضوی خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی سلامت در هفته گذشته گفت: در هفته جاری نیز با مشارکت منطقه 10 روز دوشنبه، اول آذر ماه با حضور 150 داوطلب خادم افتخاری جلسه آموزشی " آتش نشانی و ایمنی" ساعت 15 الی 17 در مرکز فرهنگی خادم الشریعه برگزار می شود.

قناویزچی در ادامه اظهار کرد: جلسه آموزشی " دوره انتظامات" با مشارکت منطقه 4 روز سه شنبه دوم آذر ماه از ساعت 15 الی 17 در فرهنگسرای انقلاب برای خادمان افتخاری برگزار می شود.

گفتنی است؛ افراد برای شرکت در طرح خادمان افتخاری حریم رضوی به وب ‌سایت tourism.mashhad.ir ، مراجعه و یا  عدد 8  را به سامانه پیامکی   1000188  ارسال کنند.

همزمان با شهادت امام رضا (ع)؛

برپایی بزرگتربن سفره اطعام رضوی/ خیرین و هنرمندان در سفره آفتاب سهیم شدند

مدیر گردشگری و امور زائرین شهردار مشهد گفت: در راستای ساماندهی نذورات مردمی و فرهنگ سازی مشارکت مردم  بزرگترین سفره اطعام رضوی با پخت شله مشهدی در پایانه مسافربری امام رضا (ع)  برپا می شود.

علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهرداری مشهد با همکاری پایانه مسافربری امام رضا (ع)، سازمان حج و زیارت، استانداری خراسان رضوی، اداره اوقاف خراسان رضوی و هیئت های مذهبی با پخت شله مشهدی در پایانه مسافربری امام رضا (ع) بر پا می کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های در دست اقدام شهرداری به منظور کسب آمادگی برای حضور زائران پیاده در مشهد به مناسبت شهادت امام رضا(ع) بیان کرد: این  طرح  با عنوان «در سفره آفتاب سهمی دارم» و با همیاری مردم مشهد اجرایی می شود  تا بزرگترین پذیرایی از زائران در روز شهادت امام رضا(ع) صورت بگیرد.

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تاکید کرد:  با مشارکت مردمی و استقبال آشپزان خبره مشهدی در روز شهادت امام رضا(ع) بزرگترین سفره اطعام  زائران در پایانه مسافربری، ورودی‌ها و مکان‌های اسکان زائران پیاده تدارک  دیده می شود.

وی با بیان اینکه سفره  اطعام رضوی برای اولین بار در راستای ساماندهی نذورات مردمی و فرهنگ سازی مشارکت مردم پهن می شود؛ افزود:  با مشارکت مالی شهروندان شله به صورت یکجا پخت و بین زائران و مجاوران توزیع می شود.

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت:  تاکنون تعدادی از خیران، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان شهری به این طرح بزرگ معنوی پیوستند.

وی بیان کرد: شهروندان می توانند با ارسال عدد 110 به شماره پیامکی 1000188 در این طرح مشارکت کنند.

قناویزچی  در پایان تصریح کرد: این طرح اقدامی در راستای ساماندهی نذورات مردمی و جلوگیری ازمشکلات بهداشتی و مسمومیت های احتمالی ناشی از توزیع متفرقه غذاهای نذری در شهر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: